15 Temmuz Şehitleri Saraçhane’de Yaşayacak


sarachane-fatih-istanbul_ 196725

 

 

 

 

 

Hain darbe girişiminin ardından toplanan İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi, belediyenin önündeki caddenin isminin 15 Temmuz Şehitleri Caddesi olmasını oy birliğiyle kabul etti

 

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi, 15 Temmuz’da yaşanan hain darbe girişiminde Saraçhane’deki belediye binasının önünde ve Türkiye genelinde şehit olan kahramanları unutmadı.

 

Belediye Meclisi’nde, AK Parti Grubunun önerisi ve CHP Grubunun katılımıyla hazırlanan ve oybirliğiyle kabul edilen raporda, “Şehzadebaşı Caddesi’nin aksının kısaltılarak Haşim İşcan Geçidi üstünden başlayıp İstanbul Büyükşehir Belediyesi önünden Gençtürk Caddesi kesişimine kadar olan 250 metrelik yolun “15 Temmuz Şehitleri Caddesi” olarak isimlendirilmesi uygun görülmüştür” denildi.

 

Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkan Vekili Temel Başalan, “Başkanımız Kadir Topbaş’ın talimatıyla hazırlanan raporla, hain darbe girişiminde bu caddede, İstanbul’da ve Türkiye genelinde şehit düşen vatandaşlarımızın aziz hatırası burada yaşatılacak” dedi.

 

15 Temmuz darbe girişimi sırasında İstanbul genelinde şehit düşen 95 kişinin isimleri, İstanbul Büyükşehir Belediyesi önünde konulan dev panoda yaşatılıyor.


Yazan - 22 Temmuz 2016. Kategori MANŞET, ÇEVRE, SİYASET. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x