201 köy yolu ulaşıma kapandı

Sosyal medyada paylaş.

dagda-kar

 
Doğu’da kar yağışı ve tipi etkisini artırıyor.

 

Doğu Anadolu Bölgesi’nde aralıklarla etkili olan kar yağışı ve tipi sebebiyle Erzurum’da 201 köy yolu ulaşıma kapandı.

 

Meteoroloji 12. Bölge Müdürlüğü’nden alınan bilgiye göre, alçak basınç sisteminin etkisi altına giren bölgede kar yağışı aralıklarla etkisini sürdürüyor.

 

Erzurum’da kar ve tipi nedeniyle kapanan 201 köy yolunun yeniden ulaşıma açılması için İl Özel İdaresi ekiplerinin çalışmaları devam ediyor.

 

Karla mücadele ekipleri, ulaşımın sağlanamadığı köylerde sağlık durumu ağır olan hastalara da yardım eli uzatıyor. Tekman ilçesine bağlı Toptepe köyünde rahatsızlanan 1 kişi, İl Özel İdareesi ve 112 Acil Servis ekiplerince, hastaneye ulaştırıldı.

 

Kent merkezindeki kar kalınlığı 16 santimetre olarak ölçülen Erzurum’da, kaldırımlar buz tuttu. Vatandaşların buzlu zeminde yürümekte güçlük çektikleri gözlendi.

 

Gece en düşük hava sıcaklıkları Erzurum’da sıfırın altında 5, Ardahan’da sıfırın altında 4, Kars’ta sıfırın altında 2, Ağrı’da sıfır, Erzincan’da 2 ve Iğdır’da 4 derece olarak ölçüldü.

 

Günün en yüksek hava sıcaklıklarının da Erzurum, Kars ve Ardahan’da 2, Ağrı’da 4, Erzincan’da 5 ve Iğdır’da 8 derece olması bekleniyor.

 

Meteoroloji yetkilileri, bölgede kuvvetli buzlanma beklendiğini ifade ederek dikkatli ve tedbirli olmaları konusunda vatandaşlara uyarıda bulundu.

 

 


Sosyal medyada paylaş.

URL: http://www.ciftlikdergisi.com.tr/?p=50112

Yazan - Kas 30 2013. Kategori MANŞET. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık

Yoruma kapalı

| Designed by Mavikedi internet Hizmetleri |