4. Veteriner Hekimliği Kurultayı


 

4. Veteriner Hekimliği Kurultayı

“Türk Veteriner Hekimler Birliği’nin her yıl geleneksel olarak düzenlediği 4. Veteriner Hekimliği Kurultayı 29 Mart 2018 tarihinde Antalya’da başladı. Türk Veteriner Hekimleri Birliği Merkez Konseyi Başkanı Talat Gözet, Veteriner Hekimleri Derneği Genel Sekreteri Hüseyin Yalçın Köksal, Türk Veteriner Hekimleri Birliği Vakfı Başkanı Ali Eroğlu, Veteriner Sağlık Ürünleri Derneği Başkan Yardımcısı Dr. Taner Öncel, Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Belgin Sarımehmetoğlu, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Bakan Danışmanı Dr. Yunus Kılıç, Müsteşar Yardımcısı Dr. Nihat Pakdil ve Türkiye Damızlık Sığır Yetiştiricileri Merkez Birliği adına Genel Başkan Kamil Özcan’ın açılış konuşmalarını yaptığı 4. Veteriner Hekimliği Kurultayı’na Türkiye’nin 81 ilinden katılım gerçekleşiyor.

Genel Başkan Kamil Özcan yaptığı açılış konuşmasında; “Bizim için Veteriner Hekim üreticinin kardeşidir, kızıdır, oğludur. Evini, malını, hayvanını emanet ettiği kişidir. Bizim için Veteriner Hekim bu kadar yakın. Hısımlık da buradan geliyor aslında. Hani diyoruz ya biz hasım değil hısımız. Sizlerden özellikle istediğim; ben üreticiyim, üretici merkezli politikaların oluşmasında hep beraber güç birliği yapmalıyız. Özellikle Veteriner Hekimlerimizden beklentimiz sektörün neresinde görev yapıyorsak yapalım, ister serbest piyasada Veteriner Hekim olarak sahada üreticinin ve yetiştiricinin yanında, ister sanayi kesiminde Veteriner Hekim olarak, ister siyasetçi olarak, ister bakanlıkta bizimle ilgili karar mekanizmasının başında olarak, üretici odaklı üretici merkezli politikaların oluşmasını sağlamak. Eğer ben üretirken para kazanamazsam üretemem. Üreticinin köyde kalmasını sağlayalım ve bunu güç birliği içerisinde yapalım. Ben buradan özellikle Burdur Veteriner Hekimleri Odası Başkanına teşekkür etmek istiyorum. Çünkü biz bu hısımlığın temelini Burdur’da 4 yıl önce atmıştık. Burdur’da eğer teşvik sistemi değişmemiş olsaydı hani “Hastalıklardan ari işletme diyoruz” ya, artık hastalıklardan ari köy, ilçe hatta şu anda belki hastalıklardan ari Burdur’u konuşuyor olabilirdik. Koruyucu hekimlik mekanizmasını Burdur’da oluşturmuştuk. Eğer teşvik sistemi Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliklerinden geçiyor olsaydı şuanda Burdur’da Burdur hayvancılığını hastalıklardan ari bir İl olarak konuşuyor olabilirdik. Biz yılmıyoruz yine ortak işbirliği ve güç birliği içerisinde sizlerle beraber bu tür çalışmaları yapmak için yine beraber çalışmamız gerektiğine inanıyoruz. Sözlerimi fazla uzatmadan 4. Veteriner Hekimler Kurultayının özellikle sektörümüze, ülkemize hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.” dedi.”

…V. Türk Veteriner Hekimliği Kurultayımız Camiamıza ve Türk Hayvancılığına hayırlı olsun. Kurultayımıza katılan Meslektaşlarımıza ve tüm katılımcılara teşekkür ediyor başarılı bir etkinlik olmasını diliyorum.

Talat Gözet

 


Yazan - 31 Mart 2018. Kategori MANŞET, ETKİNLİKLER, HAYVANCILIK. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oy
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x