75 bin gence eğitim hizmeti


GSM_6141

 

Eğitim alanında gerçekleştirdiği desteklere 2015-2016 eğitim-öğretim yılında da devam eden İstanbul Büyükşehir Belediyesi, ilkokuldan üniversiteye kadar toplam 75 bin gence ulaştı.

 
İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin İBB Gençlik ve Spor Müdürlüğü tarafından gerçekleştirdiği ve ilkokuldan üniversiteye kadar geniş bir yelpazeye hitap eden eğitim çalışmaları 2015 – 2016 eğitim-öğretim döneminde de devam etti.

 

Başarılı öğrencileri karne hediyesi ile ödüllendiren, köy okullarına bilgisayar sınıfı kuran, üniversite sınavına hazırlanan öğrencilerin geleceklerine yönelik çeşitli konferanslar düzenleyen İstanbul Büyükşehir Belediyesi bu çalışmalarına yaklaşık 75 bin genci dâhil etti.

IMG_0722

Eğitime tam destek

 

Dönem başında yaklaşık 20 bin öğrenciye kırtasiye seti hediye edilirken, yarıyıl tatilinde başarılı olan 26 bin öğrenciye de karne hediyesi verildi. Yıl boyunca yapılan bir diğer önemli çalışma ise eksiği bulunan köy okullarına bilgisayar sınıfı kazandırılması oldu. Yaklaşık 15 bin öğrenciye hitap eden bu çalışma kapsamında 17 ilçenin 48 köy okuluna 1.000’in üzerinde bilgisayar desteği ile yeni bilgisayar sınıfları oluşturuldu.

 

Gençlerin geleceklerine yatırım

 

YGS-LYS’ye hazırlanan lise öğrencilerinin geleceklerine yönelik olarak Doğru Meslek Tercih Konferansları düzenlendi. Anadolu ve Avrupa yakalarında, öğrencilerin kendilerine uygun doğru mesleği tanımaları ve seçebilmeleri için düzenlenen konferanslara 5 bin 300 genç katıldı. Geçtiğimiz bahar döneminde 22.’isi gerçekleştirilen Kariyer Eğitim Günleri Programı’na ise 1.000 öğrenci dahil oldu.

 

Teknoloji bağımlılığı ile mücadele

 

İBB Gençlik ve Spor Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen ve İstanbul Kalkınma Ajansı’ndan hibe desteği alan @Sporla Bağlan Hayata Projesi kapsamında ise 1.560 gence ve ailelere teknoloji bağımlılığı ile mücadele konusunda seminerler düzenlendi. Fatih ve Beyoğlu ilçelerini kapsayan proje ile gençlerin akıllı telefon, tablet, bilgisayar, televizyon gibi sanal gerçeklik sunan teknolojik ürünlere karşı bilinçlendirilmesi, spor ve sanat ile gerçek ve sosyal iletişime yönlendirilmeleri amaçlandı.

 

Akıllı eğitim ile başarıya doğru

 

Ayrıca Türkiye’nin ilk ücretsiz online eğitim platformu olan www.akilliegitim.org ile bu yıl 5 bin çocuk ve genç derslerinde yardımcı kaynak olarak Akıllı Eğitim’i seçti. Toplamda 225 bine yakın üyesi bulunan Akıllı Eğitim, ilkokuldan üniversiteye kadar konu anlatımının dışında, yaprak test ve deneme sınavları ile öğrencilere sınavlara hazırlanma imkanı sunuyor.


Yazan - 8 Temmuz 2016. Kategori MANŞET, ETKİNLİKLER, SİYASET. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x