Tarım, Hayvancılık ve Teknolojileri Fuarı, 28 Eylül’de açılıyor…


 

unnamed

 

 

 

Tarım, Hayvancılık ve Teknolojileri Fuarı, ikinci kez 28 Eylül’de açılıyor…

 

 

Irak, İran, Gürcistan, Ürdün, KKTC, Rusya, Fas,Azerbaycan ve Tunus’dan alım heyetleri davet edildi….

 

 

Halim UTLU

 

Üretimde ihtiyaç duyulan hammadde, yeni teknoloji, donanım ve sistemlerdeki yenilikleri aynı çatı altında görebilmek, yerli ve yabancı yatırımcılarla yeni iş bağlantıları kurabilmek, farklı ürün ve teknolojileri fiyat avantajları ile bulabilmek, bölgenin önemli tarımsal avantajlarını incelemek, fırsatları detaylı analiz etmek, sektördeki gelişmeleri ve beklentileri yakından takip edebilmek gibi pek çok fırsatın sunulacağı 2.Tarım, Hayvancılık ve Teknolojileri Fuarı,TÜYAP Samsun Fuar ve Kongre Merkezi’nde, 28-Eylül-2 Ekim 2016  tarihleri arasında ikinci kez yapılacak.

Tarım sektöründeki gelişmeler ve yenilikler yer alacak

Türk tarım ve hayvancılık sektöründeki gelişmeleri ve yenilikleri, ikinci kez tek çatı altında sunmayı hedefleyen ve her yıl daha da profesyonelleşen, konusunda bölgenin en etkili buluşması olan kısa adı “SAMSUN TARIM FUARI 2016” olarak ifade edilen 2.Tarım, Hayvancılık ve Teknolojileri Fuarı,bu yıl iki ayrı salonda, 10.000 metrekare kapalı, 40.000 metrekare açık alan olmak üzere, toplam 50.000 metrekarelik alanda düzenleniyor.

Geniş katılımlı  değerlendirme yapıldı

TÜYAP Samsun Fuar ve Kongre Merkezi’nde 28-Eylül-2 Ekim 2016  tarihlerinde açılacak fuar kapsamında yapılacak etkinlikler ve alım heyeti çalışmalarının da ele alındığı bir değerlendirme toplantısı, 11.08.2016 tarihinde Samsun İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü  toplantı salonunda yapıldı. Toplantıya, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdür Vekili Nail KIRMACI, Samsun Büyükşehir Belediyesi Kırsal Kalkınma Daire Başkanı Mehmet Akif ÖZDEMİR, TÜYAP Samsun  yöneticileri, OMÜ Ziraat Fakültesi ve Veteriner Fakültesinden öğretim üyeleri, ziraat odaları, tarımsal üretici birliklerinin temsilcileri, Samsun Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’nden şube ve ilçe müdürleri, tarım sektörünün diğer paydaşları ve ilgili teknik personel katıldı.

unnamed (1)

Toplam 50.000 metrekarelik alanda düzenleniyor

2.Tarım, Hayvancılık ve Teknolojileri Fuar etkinlikleri;Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı,  Samsun Valiliği, Samsun Büyükşehir Belediyesi, Samsun Ticaret ve Sanayi Odası, Samsun Ticaret Borsası, Samsun İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği, TZOB Türkiye Ziraat Odaları Birliği, TARMAKBİR Türk Tarım Alet ve Makineleri İmalatçıları Birliği işbirliği ve ziraat mühendisleri odası destekleri ile Tüyap Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş.  tarafından  gerçekleştiriliyor.

 

Tarım ve hayvancılık sektöründeki gelişmeleri ve yenilikleri, ikinci kez tek çatı altında sunmayı hedefleyen ve her yıl daha da profesyonelleşen, konusunda bölgesinin en etkili buluşması olan Fuar, iki ayrı salonda, 10.000  metrekare kapalı, 40.000 metrekare açık alan olmak üzere, toplam 50.000 metrekarelik alanda düzenleniyor.

En son donanım, teknoloji ve sistemler görülebilecek

Üretici ve çiftçilere yeni vizyon kazandıracak sektörel konferans ve seminer konularının da  belirlendiği fuarla ilgili olarak konuşan Samsun Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdür Vekili Nail KIRMACI, “Samsun Tarım Fuarı 2016’’nın, ziyaretçi ve katılımcılarına; üretimde ihtiyaç duyulan hammadde, yeni teknoloji, donanım ve sistemlerdeki yenilikleri aynı çatı altında bulabilmek, yerli ve yabancı yatırımcılarla yeni iş bağlantıları kurabilmek, farklı ürün ve teknolojileri fiyat avantajları ile bulabilmek, bölgenin ve Samsun’ un önemli tarımsal avantajlarını incelemek, fırsatları detaylı analiz etmek, sektördeki gelişmeleri ve beklentileri yakından takip edebilmek gibi pek çok fırsatın sunulacağını  ifade etti.

unnamed (2)

10 ülke ile iş görüşmeleri programlanıyor

Bu arada  TÜYAP yurt dışı ofisleri kanalıyla yapılan etkili tanıtımlar ile Irak, İran, Gürcistan, Ürdün, KKTC, Rusya, Azerbaycan, Fas ve Tunus’dan alım heyeti daveti ve iş görüşmeleri organize edileceği, Samsun Tarım Fuarının bu kapsamda on binlerce çiftçi ve profesyonel ziyaretçi için önemli ticari anlaşmaların gerçekleşeceği bir platform haline geleceği de yetkililerce ifade edildi.

 

Üretici,çiftçi ve sektör mensupları için ücretsiz ulaşım

Çok geniş katılımlı toplantıda alınan prensip kararları gereğince;  Karadeniz Bölgesi’nde yer alan tüm il ve ilçelerden, çiftçilerin ve tarım sektörü mensuplarının fuar alanına ulaşımının ücretsiz otobüs ve servislerle ulaştırılması, Fuar tanıtımı için, bölgesel ve yerel tv, ulusal ve bölgesel radyo, gazete reklamları şeklinde etkin çalışma yapılması, Samsun İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü koordinasyonunda, sektörel tüm oda ve birliklerin fuarı, fuar tarihi ve ücretsiz servis organizasyonu bilgileri ile birlikte, tüm üyelere  sms, sosyal medya, afiş ve davetiye dağıtımları, muhtarlıklar aracılığıyla duyurmaları, açık hava reklamları, el ilanları, afişler, raylı sistem, havaalanı ve  AVM’ler  bünyesinde ayrıca reklam ve duyuruların yapılması konuları da masaya yatırıldı.

            

 

 

 

 

 

 


Yazan - 23 Ağustos 2016. Kategori MANŞET, TARIM. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x