ABD’de Türkiye’ye destek yürüyüşü yapılacak


563989

 

ABD’de yaşayan Türk ve Müslüman toplumunun yanı sıra farklı etnik ve dini kesimden yaklaşık 10 bin kişi, yarın başkent Washington’da “barış ve dayanışma” yürüyüşü yapacak.

 

ABD’de 150’den fazla Türk-Amerikan derneğini tek çatı altında toplayan Türk-Amerikan Ulusal Yönlendirme Komitesi (TASC), 1915 olaylarının yıl dönümü olarak kabul edilen 24 Nisan’da Türkiye’yi hedef alan Ermeni iddialaranı bu yıl çok daha güçlü şekilde protesto etmeyi planlıyor.

 

Önceki yıl Türk bayraklarıyla Beyaz Saray önünde başlattıkları yürüyüşü Türkiye’nin Washington Büyükelçiliğinde 7 bin kişiyle sonlandıran komite, bu yıl Müslüman toplumun üyelerinin yanı sıra farklı etnik ve dini kesimden binlerce Türkiye dostuyla sayıyı 10 bine ulaştırmak istiyor.

 

TACS kurucu başkanlarından İbrahim Uyar, yaptığı açıklamada, yıllardır Türkiye’nin üstüne atılmak istenen bir iftira bulunduğunu belirterek, “Bu duruma ‘Dur’ demek için bir çağrı yaptık. Barış ve Dayanışma çağrısı. İnsanları birlik olmaya çağırdık. Dünyada evsizlere evini açan, mazlumların sesi olan Türkiye’yi ve onun dış politikasını desteklediğimizi haykıracağız.”

 

Metro, otobüs ve açık hava reklam panolarına ilanlar asıldı

 

Uyar, yürüyüş haricinde, önceki yıl olduğu gibi bu sene de başkent Washington, New York, Teksas gibi eyaletlerde metro durakları, otobüsler ile reklam panolarına “Türkiye’ye destek oluyoruz” içerikli ilanlar verdiklerini anlatan Uyar, ilanlarla Türkiye’nin, bölgesindeki insani yardım faaliyetleri ve terörizmle mücadelesine işaret etmeyi hedeflediklerini kaydetti.

 

“lethistorydecide” etiketiyle kampanya

 

Öte yandan yönlendirme komitesi, sosyal medyada da Ermeni yalanlarına dikkati çekmek için kampanya başlattı. “lethistorydecide” (tarih karar versin) etiketiyle Twitter’da paylaşımda bulunulurken, etiketin özellikle yarın dünya listesine girmesi bekleniyor.


Yazan - 23 Nisan 2016. Kategori MANŞET, ETKİNLİKLER, DÜNYA. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x