Ali Babacan: Merkez Bankası’nın’ehil bir ekibi var


142347764315017

 

 

 

Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, “TCMB’nin güvendiğimiz, ehil bir ekibi var” dedi.

 

 

Başbakan Yardımcısı Babacan ve OECD Genel Sekreteri Angel Gurria, Uluslararası Finans Enstitüsü (IIF) tarafından düzenlenen “Türkiye Başkanlığındaki G20 Gündemi” konferansında bir basın toplantısı düzenledi. Başbakan yaptığı konuşmada Yardımcısı Ali Babacan, “TCMB’nin güvendiğimiz, ehil bir ekibi var. Merkez bankasının görevleri yasalar ile belirlenmiştir, çok açıktır” dedi.

 

Babacan, ”Yazılı olan kuralların dışında, bizim parti olarak görüşümüz bellidir. Merkez Bankası özerktir. TCMB’nin misyonu kanunda çok net” diye konuştu.

 

Ekonomide kırılganlıkların hala söz konusu olduğunu dile getiren Babacan, “Gelişen ve gelişmiş ülkelerin daha fazla yatırıma ihtiyacı var. Negatif faiz ortamında altyapı projeleri iyi bir yatırım aracı” diye konuştu.

 

“G20 kapsamında KOBİ’lerin temsiliyetini artırmalıyız” diyen Babacan, “KOBİ’lere yönelik bir küresel ittifak üzerinde çalışıyoruz. Küresel ekonomiye yüzde 15 katkı yapabilen 190 ülke daha var, onlar da düşünülmeli. Hükümetlerin sorunları doğru teşhis etmesi önemli. Küresel krize rağmen türkiye’nin mali durumu oldukça güçlü” açıklamalarında bulundu.

 


Yazan - 9 Şubat 2015. Kategori MANŞET, EKONOMİ. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oy
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x