Altuntaş Grup’tan Büyük Adım…


1

 

 

 

ALTUNTAŞ GRUP İHRACATTA İLK 1000’de

 

Yapmış olduğu ihracat ve başarılı gelişimi ile her yıl hızla büyüyen ALTUNTAŞ GRUP sektöründe liderliği kimseye kaptırmamaya devam ederken; Bu yılda Türkiye ihracatçı firmaları arasında ilk 1000’e 907. Sıradan girmiştir.

 

 

BİNA GENEL (1)

 

 

2

 

Geçtiğimiz günlerde 2016 yılı Türkiye İhracatçı firmalar araştırması sonucunda sektöründe ve birçok sektöre kıyas ile hedeflediği ve ulaştığı ihracat rakamları ile oldukça ses getiren bir duruş sergilemiş ve kendini ispat etmiştir. ALTUNTAŞ GRUP yetkililerinden, Genel Müdür Yardımcısı Sn: İmdat ALTUNTAŞ, başarılarının temel ilkelerini şöyle özetledi;

 

3

 

1981 yılında faaliyete başlayan şirketimiz ilk olarak tavuk kafesi üretimi yapmış ve 1993 yılına kadar yalnızca bu alanda hizmet vermiştir. 1993 yılında ürün yelpazesini genişleterek Axial Fan üretimine başlamış ve bu sayede Türkiye’de “ilk fan üretimi” yapan kuruluş olmuştur. Zaman içinde ürün portföyünü daha da genişleterek, bilgi birikimi ve tecrübe ile sektörde uluslararası platformda önde gelen firmalar arasına girmiştir. Firmamız 1994 yılında ihracata başlamış ve bu güne kadar 80’den fazla ülkeye ihracat gerçekleştirmiştir. ALTUNTAŞ AŞ, OBİAL AŞ. ALFAN, MAFAL A.Ş. FUMAL AŞ. firmalarımız ve 2015 Yılında ise çağımızın yüksek teknolojisini de kullanarak Dünya üzerinde büyük bir açığı kapatmak adına kurulan AEMOT Elektrik Motor fabrikası da ALTUNTAŞ GRUP çatısı altında toplanmıştır.

 

4

 

                                             

5 KITADA 80’DEN FAZLA ÜLKEYE İHRACAT

 

 

ALTUNTAŞ GRUP 2010 senesinde faaliyete geçen yeni tesisi ile birlikte 110,000 m² kapalı ve 1.350,000 m² açık alana sahip dev bir üretim kapasitesine sahiptir. Bünyesinde üretilen ALFAN marka fanlar, dünyaca tanınan bilinen bir Marka olup, ülkemizi Avrupa ülkeleri dâhil tüm dünyada üstün kalitesi ve hizmet anlayışıyla temsil etmektedir. Çalışmalarımızda müşteri memnuniyeti önceliğimizdir. 2001 yılından beri faal olan yine Altuntaş Grup adı altında kurulu diğer firmamız olan OBİAL A.Ş. OBİAL markası ile çelik hububat depolama siloları üretimi yapmaktadır. OBİAL kalitesiyle dünyaca aranan bir marka haline gelmiş ve 80 den fazla ülkeye ihracat yapmaktadır.

 

5

 

Firmamız bünyesinde TS-EN-ISO 9001-2008 standartlarına göre kalite yönetim sistemi kurulmuş ve belgelendirilmiş olup kalite yönetim sisteminin sürekliliği ve etkinliği sağlanmakta, sistem sürekli iyileştirilmektedir. Ayrıca AR-GE çalışmalarımızda düzenli olarak yapılmaktadır.

 

6

 

Tüm bu çalışmalar bizi ALTUNTAŞ GRUP hedefi olarak Türkiye’nin “ilk 500 ihracat firması” içerisinde olmak için motive etmekte ve bizi yatırımlara teşvik etmektedir.

 

78911

 

 

 

 


Yazan - 9 Haziran 2016. Kategori MANŞET, HAYVANCILIK. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x