Anayasa Mahkemesi’nde soruşturma

Sosyal medyada paylaş.

165542

 

 

Anayasa Mahkemesi’nde (AYM) FETÖ/PDY soruşturması başlatıldı. 64 kişi görevden alındı, bir kısmı gözaltında.

 

 

Anayasa Mahkemesinde 1 raportör ve 7 raportör yardımcısı ile 56 personel açığa alındı.

 

Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında, Anayasa Mahkemesinde 64 personel açığa alındı.

 

Anayasa Mahkemesi Başkanlığından yapılan açıklamada, 15 Temmuz darbe teşebbüsünden sonra Başkanlık tarafından, kadroları diğer kamu kurum ve kuruluşlarında bulunan toplam 13 raportörün, görevlerine 18 Temmuz’da son verilerek kurumlarına iade edildikleri, bu raportörlerden 8’i hakkında açığa alma ve gözaltı kararı olduğunun öğrenildiği belirtildi.

 

Açıklamada, dün ise Başkanlık tarafından, 22 Temmuz 2016 tarihli 667 sayılı Olağanüstü Hal Kapsamında Alınan Tedbirlere İlişkin Kanun Hükmünde Kararname’nin 4. maddesi çerçevesinde, bir kadrolu raportör, 7 kadrolu raportör yardımcısı ve 56 personelin nihai değerlendirme yapılıncaya kadar görevden uzaklaştırılmasına karar verildiği bildirildi.

 

Başkanlığın yakın koruma ekibi içerisinde gözaltında olan kimse bulunmadığı kaydedildi.

 

Alınan bilgiye göre, Anayasa Mahkemesi Başkanı Zühtü Arslan’ın korumalarından biri, hakkındaki ihbar nedeniyle geçen hafta gözaltına alındı. Başka bir konuyla ilgili olduğu belirtilen ihbarın asılsız çıktığı, bu nedenle korumanın görevine iade edildiği öğrenildi.AA


Sosyal medyada paylaş.

URL: http://www.ciftlikdergisi.com.tr/?p=97022

Yazan - Tem 30 2016. Kategori MANŞET, SİYASET. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık

Yoruma kapalı

| Designed by Mavikedi internet Hizmetleri |