Annemin Sesi’ne Ödül


 

HASTAVUK’ A FARK YARATAN  PROJE ÖDÜLÜ

ANNEMİN SESİ’NE ÖDÜL

HasTavuk, ‘Dünyanın En Güzel Müziği Annemin Sesi’ projesi ile Bursa Halkla İlişkiler Derneği’nin düzenlediği (Halkla İlişkiler Çalışmaları) HİÇ Ödül Gecesi’nde Kurumsal Sponsorluk İletişimi dalında ödüllendirildi. HasTavuk’un ajansı Bigworks de Hiç ödül gecesinde ödüle layık görüldü.

HasTavuk; “İmkanlar ne olursa olsun, zor şartlar altında dahi imkansız diye bir şey yoktur.” temasıyla dezavantajlı bölgede yaşayan çocukları müzik ile buluşturup anneleri için bir sokak konseri kurgulayarak gerçekleştirdi.   “Dünyanın En Güzel Müziği Annemin Sesi” projesi bu yıl, Bursa Halkla İlişkiler Derneği (BHİD) tarafından altıncısı düzenlenen HİÇ Ödülleri yarışmasında yılın; En İyi Sponsorluk İletişimi Projesi seçildi.

HasTavuk, müziğin, sanatın şartlar ne olursa olsun her çocuğun hakkı olduğu mesajını vermek amacıyla ‘Dünyanın En Güzel Müziği Annemin Sesi’ projesini gerçekleştirdi. Aileler, anne ve çocuklarla doğrudan bir iletişim modeli oluşturulan proje,  Anneler Günü’nde çocukların annelerine en özel hediyeyi vermesine vesile oldu. Dünyanın En Güzel Müziği Annemin Sesi “Her çocuk ve annesi özeldir” alt mesajı ile farkındalık yaratmayı ve bilinç kazandırmayı hedefledi.

Mesleğin imajını ve toplumda oluşturduğu algıyı geliştirmek adına düzenlenen HİÇ Ödülleri, tüm Türkiye’den kurum ve kuruluşların katılımıyla gerçekleşti. HİÇ Ödülleri’ne bu yıl 10 kategoride, 78 proje katıldı.

HİÇ Ödülü’nü HasTavuk Kurumsal İletişim yöneticisi Bircan ÖZKAN ve firmanın proje ortağı Bigworks Creative Ajans Başkanı Can EMİR’e  BTSO Yönetim Kurulu Üyesi Aytuğ ONUR takdim etti. Projenin temasına ve önemine değinen Bircan ÖZKAN, bu alanda gösterdikleri çabanın BHİD tarafından ödüllendirmesinden dolayı duydukları gurur ve mutluluğu dile getirdi.

Bircan Özkan projenin doğuş hikayesini şöyle anlattı.“Yıllar önce bir anneler gününde çalışanlarımızın çocuklarını şirkete getirdik. Sürpriz bir anneler günü kutlaması olacaktı. Çocukların kimi şarkı, kimi şiir, kimi annesine duygularını birkaç cümle ile paylaşacaktı. Çocukların içinde işitme engelli bir kız çocuğu vardı ve annesine şiir okumak istediğini yazarak belirtti. Tedirginliğimi hissetmiş, kolumdan çekiştirerek “Üzülmeyin lütfen.. Ben üzülmüyorum.. Sadece annemin sesini duymak isterdim. Dünyanın en güzel sesi olmalı, onu çok seviyorum ve şiir okumak istiyorum” dedi. Sahneye çıktı bir takım işaretlerle annesine şiirini okudu. Annesi ağlayarak evladını ayakta alkışladı. Kimse bir şey anlamadı şiirden ama onlar birbirlerini anladı.

Barış için müzik vakfı çocuklarını ilk kez izlediğimde etkilenmiş, o an orada benim gibi izleyici olan işitme engelli bir çocuk ve anne arasındaki iletişim beni yıllar öncesine götürmüştü. İşte orada Anne-çocuk-barış için müzik vakfı çocuklarıyla “Dünyanın en güzel müziği annemin sesi” projesi doğdu.

Bu projenin gerçekleştirilmesinde emek veren Bursa Rotary Kulübünden Murat Çağlar’a, Barış için Müzik Vakfı yöneticisi Pınar Üstüntanır’a, HasTavuk’tan Ece E.Kederli, Reyhan Altıner, Çiğdem Genç, Nilüfer Konez, Ali Yanıklar ve Hüseyin Arslan’a teşekkür ederim. “

Bircan ÖZKAN, “kadın, anne ve çocuk değer verdiğimiz en önemli hassasiyetlerimizdir” HasTavuk olarak fark yaratan projeler üretmeye devam edeceklerini dile getirdi.

 

 

 


Yazan - 20 Nisan 2018. Kategori MANŞET, ETKİNLİKLER, HAYVANCILIK. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oy
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x