Arı Çalıştayı (Vet-Arı4)


 

 

Arı Çalıştayı (Vet-Arı4)

13 Mayıs 2017 – Kalecik, ANKARA

 

 

Veteriner Farmakoloji ve Toksikoloji Derneği öncülüğünde, Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi Öğrenci Topluluğu VetAnka ile birlikte organize edilen “Arı Çalıştayı (Vet-Arı4)” 13 Mayıs 2017 tarihinde başarıyla gerçekleştirilmiştir. Çalıştay; uygulamalı bir eğitim şeklinde planlanmıştır. Bu kapsamda olacak şekilde Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi’nde eğitimine devam eden öğrenciler ve Öğretim Üyeleri ile Veteriner Farmakoloji ve Toksikoloji Derneği üyeleri, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı çalışanları, Kırıkkale Üniversitesi Veteriner Fakültesi Öğrencilerinden oluşan yaklaşık 30 kişilik bir katılım sağlanmıştır.

Çalıştay’ın uygulama programı kapsamında Ankara ili Kalecik ilçesinde profesyonel anlamda arıcılık yapılan DogalBal İşletmesi ziyaret edilmiştir. Burada işletme sahipleri Sayın Nezaket OSAN ve Tahsin OSAN tarafından arıcılık hakkında genel bilgi verilmiş; arıcılık yapılan alanda ise katılımcılara detaylı bir şekilde uygulamalı eğitim sunulmuştur.

 

Teorik bilgilerin yanı sıra uygulamaya dönük olarak, bölgemizde profesyonel anlamda arıcılık yapan bir işletmede arıcılığın uygulanmasına yönelik detaylı bir bilgilendirmenin yapılmış olması oldukça önemlidir.

Bu alanda çalışmayı düşünen öğrencilerimize son derece faydalı olacağına inandığımız bu Çalıştay’ın düzenlenmesinde emeği geçenlere, katkı sağlayanlara ve maddi anlamda destek veren Kurum ve Kuruluşlara bu vesileyle içtenlikle teşekkür ediyoruz.

Diğer Haberler:
Dünya arıcılık sektörünün olimpiyatı

 

Prof.Dr. Ender YARSAN

Veteriner Farmakoloji ve Toksikoloji Derneği Başkanı

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Yazan - 18 Mayıs 2017. Kategori MANŞET, HAYVANCILIK. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oy
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x