Atakum Tarım Meslek Lisesi ve Anadolu Meslek Lisesi eski yerine taşınıyor.


samsunda-atakum-tarim-meslek-lisesi-ve-anadolu-meslek-lisesi-eski-yerine-tasiniyor-85493

 

 

Samsun’da Atakum Tarım Meslek Lisesi ve Anadolu Meslek Lisesi eski yerine taşınıyor.

 

Samsun’da Atakum Tarım Meslek Lisesi ve Anadolu Meslek Lisesi eski yerine taşınıyor. Samsun İl Milli Eğitim Müdürü Aytekin Girgin, okulun eski yerine taşınması talimatını verdi

 

 

Samsun’da Atakum Tarım Meslek Lisesi ve Anadolu Meslek Lisesi eski yerine taşınıyor. Samsun İl Milli Eğitim Müdürü Aytekin Girgin, okulun eski yerine taşınması talimatını verdi.

 

Samsun Büyükşehir Belediyesi Meclisi’nce Protokol Cami yapılması için ‘dini tesis’ alanı olarak belirlenen ardından alınan mahkeme karağınca tekrar ‘okul alanı’na dönüştürülen, Atakum ilçesindeki Tarım Meslek Lisesi ve Anadolu Meslek Lisesi eski yerine taşınıyor. İl Milli Eğitim Müdürü Aytekin Girgin, okulun Atakum’daki eski yerine taşınması için gerekli çalışmalara başlanması talimatını verdi.

 

TAŞINMA İŞLEMİ BAŞLIYOR

 

Atakum ilçesindeki Tarım Meslek Lisesi ve Anadolu Meslek Lisesinin yıkılarak yerine yapılması planlanan 15 bin kişilik ‘Protokol Camisi’ ile ilgili imar planı değişikliği idare mahkemesi tarafından iptal edilmiş ardından Büyükşehir Belediye Meclisi de söz konusu alanın yeniden okul alanına dönüştürülmesini onaylamıştı. Kamuoyunda tartışmalara neden olan okulla ilgili son karar, İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden geldi. Milli Eğitim Müdürü Aytekin Girgin, Atakum Kaymakamlığı’na gönderdiği yazıda Valilik oluruyla söz konusu okulun Tekkeköy’den eski yerine taşınması için onay çıktığını, gerekli tedbirlerin alınarak taşınma işleminin başlatılması gerektiğini belirtti.

 

 

Kaynak: gazetegerçek


Yazan - 10 Mart 2016. Kategori MANŞET, ETKİNLİKLER, SİYASET. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık

Yoruma kapalı