:Aydın Doğan: “40 yıllık yayıncılık hayatımda böyle bir dönem yaşamadım”


 

31673358

 

 

 

 

Doğan Holding Onursal Başkanı Aydın Doğan saldırıya uğrayan Hürriyet Gazetesi yazarı Ahmet Hakan’ı evinde ziyaret etti. Doğan, ziyaretin ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı. İşte Aydın Doğan’ın gazetecilere yaptığı o açıklamalar:

 

“Ben 40 yıla yaklaşan yayıncıyım. Bizim mesleğimizde 30 yıl devamlılık arz eden, gazete sahipliği yapan yoktur. Ben rekoru kırdım.”

 

HEPSİ ORTAYA ÇIKARILDI

 

“Nuruosmaniye’deki gazete binamı mafya bastı. İlan servisinde çalışan kızlarımızı yerde sürükledi. Polise haber verdik, geldi ve yakaladı. Polis götürdü ve sebebi anlaşıldı. Mafya meşhur Drej Ali dedi ki, ‘Siz bizi haber yaptınız onun için bastık.’ Olay karanlık kalmadı. Gazete daha evvel toplatıldı, olaylar belliydi ne olduğu. Gazetem kurşunlandı. Hepsinin sebepleri çıkartıldı. Gazetem sıkıyönetim tarafından kapatıldı. 14 gün sonra Metin Toker’in bir yazısından dolayı kapatıldığını öğrendim.”

 

İLK DEFA BÖYLESİNİ GÖRÜYORUM

 

“Bütün bunları yaşadım. Ama bu dönemde gazetecilere yapılan meseleyi ilk defa görüyorum. Çünkü gazeteciler, gazetecilere yapıyorlar!”

 

BÖYLE YAYINCILIK OLUR MU?

 

“Bir taraftaki gazeteciler diyor ki, ‘Aman öbür taraftaki bağımsız gazetecilerin hepsini dövün’ diyor. ‘Biz sizi sinek gibi ezeriz’ diyor. Kendi grubundakilere diyor ki, ‘Sen niye bunların aleyhinde yazmıyorsun. Böyle yayıncılık olur mu ya? Sen gazeteci misin, parti komiseri misin, militan mısın? Hepsi militan. Kendilerine göre millicilik uydurmuşlar. Kim milli? Milli benim, ben. Ben bu ülkenin gerçekleriyim. Benim gidecek bir yerim yok…”


Yazan - 3 Ekim 2015. Kategori MANŞET, SİYASET. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz
0 0 Oy
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x