Bakandan küçükbaş et tüketimi önerisi

Sosyal medyada paylaş.

Bakan Eker, küçükbaş hayvanların etlerinin daha fazla tüketilmesi gerektiğini söyledi.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, hayvancılığı teşvik için kırsalda alt yapının önemine dikkat çekti.   Mehdi Eker şöyle konuştu:   “Avrupa’da kişi başına diyor, işte kırmızı et diyor, şu kadar diyor, Türkiye’de bu kadar diyor, mukayese yapıyorlar. Çok haksız bir mukayese. Neden ? Şundan dolayı; Avrupa’nın yediği etin yarısı domuz arkadaşlar, yüzde 50’si domuz.. Şimdi biz eğer bütün kırmızı etin tamamını sığırdan karşılayalım dersek bu pahalı bir üretim olur. Ya ne yapmamız lazım, mutlaka küçükbaşla bunun takviye edilmesi lazım. İnsanları kırsalda tutacak kırsal alt yapıyı oluşturmamışız. İnsanlara köylere içme suyu vermemişiz. Türkiye bir tarım kanununu Cumhuriyetin kuruluşunun 83 sene sonra 2006 yılında kavuştu. 2006 yılında biz çıkardık. Strateji belgesi çıkardık. Sadece tarım çerçeve kanunun değil, 14 tane tarımla ilgili başka kanun da çıkardık. Ve desteklemeleri de bütünüyle değiştirdik”


Sosyal medyada paylaş.

URL: http://www.ciftlikdergisi.com.tr/?p=27581

Yazan - Nis 28 2012. Kategori HAYVANCILIK. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
En Yeniler Eskiler
Bildir
arz
Ziyaretçi
arz

“Şimdi biz eğer bütün kırmızı etin tamamını sığırdan karşılayalım dersek bu pahalı bir üretim olur. Ya ne yapmamız lazım, mutlaka küçükbaşla bunun takviye edilmesi lazım. İnsanları kırsalda tutacak kırsal alt yapıyı oluşturmamışız.” Ey ahali hazır olun elinde davarı koyunu küçükbaş hayvanı olan köylümüz aman dikkat!! Küçükbaş hayvan ithal edecekler, bu küçükbaşın “tozu” olsa hani sütün “tozu” var ya onu da getirenlere ithalat izni verir sayın bakanımız, batışa hazır olun.. Lütfen artık “desteklemeyin” köylüyü lütfen sanayiciyi “destekleyin”. Çünkü köylü artık bitti, tarım arazilerinin % 10 yabancıya satışını % 30 a çıkardınız köylere artık istediğiniz milletten insan gelip yerleşeceği için, Antalya’da olduğy… Read more »