Bakanlık-VİSAD-Sektör buluşması


 

 

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Gıda ve Kontrol Genel Müdürlüğü (GKGM) ve Veteriner Sağlık Ürünleri Sanayicileri Derneği (VİSAD) tarafından 01-02 Nisan 2017 tarihlerinde Antalya’da; Veteriner sağlık ürünleri sektöründeki gelişmeler, uygulamada yaşanan sorunlar, çözüm önerileri ve gelecek öngörülerinin görüşülmesi, sıkça sorulan soruların cevaplandırılması, otorite ve paydaşlar arasında bilgi alış verişi yapılması, Bakanlık-sektör iletişim ve işbirliğinin artırılması amacıyla “Veteriner Sağlık Ürünleri Değerlendirme Toplantısı” yapıldı.

 

 

Bakanlık-VİSAD-Sektör buluşması olarak her yıl yapılan toplantıya bu yıl Bakanlıktan Genel Müdür Yardımcısı Doç. Dr. Veli Gülyaz, Veteriner Sağlık Ürünleri ve Halk Sağlığı Daire Başkanı Mustafa Bebek, aynı Daire Başkanlığında görevli çalışma grubu sorumluları ile konu uzmanları katıldı. Yine Pendik ve Konya Veteriner Kontrol Enstitüsü Müdürleri, Şap Enstitüsü Müdürü ve Veteriner Tıbbi Ürün Komisyon üyeleri toplantıya iştirak etti. Toplantıya Türk Veteriner Hekimleri Birliği (TVHB) Merkez Konseyi Başkanı yanında veteriner sağlık ürünleri sektörü tarafında VİSAD Yönetim Kurulu, VİSAD üyesi olan ve olmayan firmalar, danışmanlık firmaları ve sektörle ilgi medya kuruluşlarından toplam 200’e yakın kişi katıldı.

Toplantıda özetle Bakanlıkca teknik ve idari değerlendirmeler yapıldı, sektörden gelen talep ve sorular değerlendirildi, Bakanlığımızın çalışmaları, hedefleri ve yeni yayımlanmış veya yayımlanacak kılavuzlar hakkında sektöre bilgilendirmelerde bulunuldu.

 

Başta VİSAD yönetim kurulu olmak üzere özel sektör tarafından sektörün mevcut durumu, yaşanan sorunlar ve çözüm önerileri dile getirildi.

Toplantıya ait sunumlar ;

 

Veteriner Tıbbi Ürünlerin Tanıtımı

http://www.tarim.gov.tr/…/VTU_Degerlendirme_To…/Tanitim.pptx

Veteriner Tıbbi Ürün Üretiminde Farmasötik Kalite Sistemi

http://www.tarim.gov.tr/…/VT…/Farmasotik_Kalite_Sistemi.pptx

Dosya Gereklilikleri ve Eksiklikler

http://www.tarim.gov.tr/…/dosya_gereklilikleri_ve_eksiklikl…

Türkiye’de Veteriner Farmakovijilansın Mevcut Durumu & Yasal Düzenlemeler Farmakovijilans Denetim Talimatı

http://www.tarim.gov.tr/…/VTU_Degerlend…/Fv_Denetimleri.pptx

2016 Faaliyetleri, Çalışmalar, Dosya Güncelleme

http://www.tarim.gov.tr/…/VTU_Degerl…/2016_Faaliyetleri.pptx

Varyasyon Gereklilikleri

http://www.tarim.gov.tr/…/varyasyon_gereklilikleri_2017.pptx

Veteriner Tıbbi Ürün İthalatı ve Elektronik Başvuru Kılavuzu

http://www.tarim.gov.tr/…/VTU_…/vtu_ithalati_ve_Basvuru.pptx


Yazan - 8 Nisan 2017. Kategori MANŞET, ETKİNLİKLER. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oy
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x