Bakanlıktan yabancılara iftar


YLO_2720_

 
Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Müsteşarı Nusret Yazıcı, düzenlenen iftar yemeğinde, Türkiye’deki yabancı misyon temsilcileri ile bir araya geldi.

 

 

Bakanlığın Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğünce organize edilen ve 71 ülke ile çeşitli kurum ve kuruluşlardan 200’ü aşkın temsilcinin katıldığı iftar yemeğinde Bakanlık üst düzey yetkilileri ve çalışanları da yer aldı.

YLO_2759

 

İftar programının açılışında konuşan Müsteşar Nusret Yazıcı, Ramazan ayının, insanlar arasında sevgi, kardeşlik, birlik ve beraberlik bağlarının güçlendirildiği, her türlü sosyal dayanışma ve yardımlaşmanın sağlandığı özel bir ay olduğuna vurgu yaptı. Yazıcı, “Bu iftar davetimizin amacı; kutsal Ramazan ayı içerisinde ülkemizin dostları ve ortakları ile bir araya gelmek, sevgi ve kardeşlik bağlarımızı kuvvetlendirmek, aynı zamanda da ikili ilişkilerimizi güçlendirmektir” dedi.

 

 

Dünyada yaklaşık 1 milyar insanın aç, 1,2 milyar insanın ise yetersiz beslendiğini dile getiren Yazıcı, hızla artan dünya nüfusu, insanların beslenme tercihlerindeki değişiklikler; tarım ürünlerinin uluslararası meta haline dönüşmesi, gıda güvenliğinin gelişimi, ilaç, enerji ve sanayi girdisi olarak kullanımı gibi gelişmelerin tarımın önemini gün geçtikçe daha da artırdığına dikkati çekerek, tarımın stratejik bir sektör olduğunu ifade etti.


Yazan - 29 Haziran 2016. Kategori MANŞET, GIDA, ETKİNLİKLER. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oy
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x