Bayer, Türk Tarım Şirketlerini Fruit Logistica’da Ağırladı


 

 

Bayer, Türk Tarım Şirketlerini Fruit Logistica’da Ağırladı

  • Bayer, tarım sektöründe sürdürülebilir çözümlerin yaygınlaştırılmasına odaklanan Gıda Zinciri Ortaklığı girişimi çerçevesinde Dünyanın önde gelen Uluslararası Meyve ve Sebze Fuarı Fruit Logistica’da Türkiye’den dört tarım şirketini ağırladı.
  • Bayer , fuar kapsamında küçük ölçekli çiftçilere katkı sağlamak için anlaşmaya vardığı uluslararası sivil toplum kuruluşları Solidarad ve Triptolemos ile de iş birliğine imza attı.

İstanbul, 26 Şubat 2018 – Bayer, geçtiğimiz günlerde Berlin’de gerçekleşen Uluslararası Meyve ve Sebze Fuarı Fruit Logistica’da, Gıda Zinciri Ortaklığı programı kapsamında Türkiye’de iş birliği yaptığı yerel üreticiler Gülbudak A.Ş., Alara Tarım, Özgür Tarım ve Doluca yetkililerini ağırladı. Fuara katılan üreticiler, yeni iş birliği ağları kurma, ürünlerini tanıtma ve dünyada taze mevye ve sebze alanındaki en yeni trendler hakkında bilgi sahibi olma fırsatı yakaladı.

Bayer, dünya genelinde yürüttüğü Gıda Zinciri Ortaklığı girişimi çerçevesinde program paydaşlarını bir tohumun rafa ulaşmasına kadar geçen süre içerisinde güvenlik, kalite, satın alınabilirlik, şeffaflık sağlayan değerler zinciri etrafında toplamayı ve sürdürülebilir tarıma katkı sağlamayı amaçlıyor. Türkiye’den halihazırda programa dahil olan ya da dahil olması planlanan başka şirketlerde bulunuyor.

Yeni STK iş birlikleri açıklandı

Bayer, Fruit Logistica Fuarı’nda aynı zamanda küçük ölçekli çiftçilere katkı sağlamak için uluslararası sivil toplum kuruluşları Solidaridad ve Triptolemos ile anlaşmaya vardığını da duyurdu. Sorumlu, çevreye duyarlı ve kazançlı tedarik zincirlerini destekleyen sivil toplum kuruluşu Solidaridad ile yapılan iş birliği kapsamında küçük çiftliklerin üretkenliğin artırılması ve BayG.A.P projesinin de dahil olduğu eğitimler ve destekler aracılığıyla çiftçilerin sosyo-çevresel sertifika standartlarına ulaştırılması amaçlanıyor. İş birliği kapsamında hayata geçirilecek projeler arasında Meksika, El Salvador, Honduras ve Nikaragua’daki şeker endüstrisinde faaliyet gösteren küçük çiftçiler için geçim düzeyi, gıda güvenliği, entegre arazi yönetimi, iklim değişikliği gibi konuların iyileştirilmesi hedefleniyor. Proje kapsamında Bayer ve Solidaridad, yaklaşık 1,500 küçük ölçekli şekerkamışı üreticisinin teknoloji, finansal modeller ve uzmanlığa daha iyi erişim sağlamasını amaçlıyor. Gıda güvenliği ve daha eşitlikçi bir küresel gıda sistemi için çalışan bağımsız Triptolemos Derneği ile yapılan iş birliği kapsamında ise çiftçilerin sürdürülebilir gıda üretimi konusunda bilgilendirilmesi için yeni eğitim programlarının ve materyallerinin oluşturulmasına odaklanılıyor.

Bayer Hakkında

Bayer, temel olarak sağlık ve tarımla ilgili Yaşam Bilimi alanlarında uzmanlaşmış küresel bir şirkettir. İnsanlığa faydalı olabilmek ve yaşam kalitesini arttırabilmek amacıyla ürün ve hizmetler geliştiren Bayer; aynı zamanda inovasyon, büyüme ve yüksek kazanma gücü ile değer yaratmayı amaçlamaktadır. Sürdürülebilir kalkınma ilkelerine bağlı olan Bayer, kurumsal vatandaş olarak sahip olduğu sosyal ve ahlaki sorumlulukların bilincindedir. 2016 yılı itibarıyla 99,600 çalışana ve 34,9 milyar Avro satış cirosuna sahip olan Bayer’in, yıllık sermaye harcaması 2.2 milyar Avro, Ar-Ge harcaması ise 4.4 milyar Avro düzeyindedir. Daha fazla bilgiye www.bayer.com adresinden ulaşabilirsiniz.

 

 

 


Yazan - 26 Şubat 2018. Kategori MANŞET. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oy
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x