Beypiliç Açıklaması


 

090911110108

 

 

Değerli Tüketicilerimizin Dikkatine,

 

28 Mayıs 2016 tarihinde gerçekleşen basın toplantısında Beypiliç Genel Müdür Dr. Sait Koca, piliç eti sektörü hakkında açıklamalarda bulunmuştur. Bu açıklamalarda GDO’lu yem konusunda da bilgilendirme yapmış, özellikle bu konuda sosyal medyada bazı mesnetsiz tepkiler oluşmuştur. Herhangi bir yanlış anlaşılma ve yanlış yönlendirme olmaması adına bir açıklama ihtiyacı doğmuştur.

 

 

 

Bilindiği gibi GDO, hem dünya hem de Türkiye’nin bir gerçeği. Hayvansal gıda üretiminde kullanılan yemlerde GDO’lu hammaddeler de kullanılmaktadır.

 

 

 

Dünyada her geçen gün GDO’lu üretim artmaktadır. Türkiye’de yem üretiminde kullanılan hammaddelerin yıllara göre %40-50’si ithal edilmektedir. Bunların da %70-80’i GDO’lu olabilecek niteliktedir.

Biyoteknoloji, dünyada sürekli gelişmektedir. Biyoteknolojik ürünler artmaya devam edecektir. Bugün tıpta kullandığımız pek çok aşı ve ilaç da bu tür teknoloji ürünüdür.

 

BeypiFabrika

 

 

GDO’lu ürünlerin kullanımı yasalarca düzenlenmiştir. Biyogüvenlik yasaları çerçevesinde tüm denetimler düzenli olarak gerçekleştirilmekte, risk oluşturabilecek GDO’lu ürün kesinlikle kullanılmamaktadır. GDO’lu ürünlerin insan sağlığına zarar verdiği konusunda hiçbir bilimsel veri bulumamaktadır. Bu ürünler sağlığa zararlı olsaydı, tüm dünyada kullanımı bu denli artış göstermezdi.

Türkiye’de ve dünyada sadece piliç eti üretiminde değil; kırmızı et, süt, yumurta ve balık üretiminde kullanılan yemlerde GDO’lu hammaddeler kullanılmaktadır. Bu gerçeği saklayarak bir yere varılması söz konusu değildir.

 

 

 

Beypiliç ürünlerini bundan önce olduğu gibi bundan sonra da gönül rahatlığıyla yiyebilir, sevdiklerinizle paylaşabilirsiniz.

 

 

 

 

Kamuoyuna saygıyla duyururuz.

 

2014_4653_6010-beypilic-logo

 


Yazan - 28 Mayıs 2016. Kategori MANŞET, KÜMES HAYVANCILIĞI, HAYVANCILIK, SAĞLIK. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oy
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x