Bilişimde ‘Büyük Ödül’ DÜNYA’nın oldu


107951

 

Bilişim Muhabirleri Derneği Medya Ödülleri, İstanbul The Edition Otel’de yapılan törenle sahiplerini buldu. Gazeteniz DÜNYA, Büyük Ödül’e layık görüldü

 

Bilişimde ‘Büyük Ödül’ DÜNYA’nın oldu

 

 

Bilişim Muhabirleri Derneği Medya Ödülleri, sahiplerini buldu. Gazeteniz DÜNYA, Büyük Ödül’e layık görülürken, Radyo Televizyon Üst Kurulu Üyesi Taha Yücel ödülü DÜNYA Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hakan Güldağ’a takdim etti. Törende Bilişim Haber Sayısı Ödülü’nü Habertürk gazetesi, Toplam Bilişim Sayfası Ödülü ile Bilişim Haberlerinin Toplam Gazeteye Oranı Ödülü’nü Bugün gazetesi, Bilişim Haberlerinin Toplam Okur ve Sayfa Genişliğine Oranı Ödülü’nü Hürriyet gazetesi aldı. Yerel Bilişim Haber Sayısı Ödülü’ne Ticari Hayat gazetesi layık görülürken Gaziantep Artı Haber, Yerel Toplam Bilişim Sayfası Ödülü ve Yerelde Bilişim Haberlerinin Toplam Gazeteye Oranı Ödülü’nün sahibi oldu. Haftalık Dergiler Bilişim Haber Sayısı Ödülü Para dergisinin olurken, Aylık Dergiler Bilişim Haber Sayısı Ödülü’nü Fortune dergisi aldı.

 

Bilişim Muhabirleri Derneği Medya Ödülleri töreninde Sektöre Hizmet Özel Ödülleri de sahiplerini buldu. PCNet, BTHaber, Telepati ve ICT Media bu ödüle layık görülen yayınlardı. Bilgi ve Teknoloji Kurumu Başkanı Tayfun Acarer de Sektöre Hizmet Ödülü’nü kurumu adına kabul etti. Cumhuriyet Gazetesi Ekonomi ve Bilişim Muhabiri Şehriban Kıraç ve Teknokulis Genel Yayın Yönetmeni Hasan Genç ise Yurtsan Atakan Anı Ödülü’nün sahibi oldu.

 

Türk Telekom’un ana sponsor olduğu, Medya Takip Merkezi, Ce- BIT, Uyumsoft, Başarsoft ve Reeder’ın da diğer sponsorlar arasında yer aldığı törende konuşan Bilişim Muhabirleri Derneği Başkanı Musa Savaş şunları söyledi:

“Bu özel günü, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı ile Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurulu ile birlikte organize ettik. Bu yıl başladığımız bu organizasyonu bundan böyle her yıl için gelenekselleştirmeyi planlıyoruz.”

 

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurulu eski Kurul Üyesi Galip Zerey, “Bilişim muhabirlerinden ve STK’lardan alacağımız bilgi ve önerilerle bazı şeyleri daha net görebiliyoruz” dedi. RTÜK Üyesi Taha Yücel de, “Hangi mecralar ne kadar frekans kulansın diye tartışırken, aslında bir adım geri çekilip tüm frekans bantlarını ortak olarak tüm medya kuruluşları için internetin de dinamiklerini dikkate alarak planlayabilir miyiz diye düşünmeliyiz. Burada da en büyük sorumluluk, bu sektörde yazı yazan soru soran habercilere düşüyor” diye konuştu.


Yazan - 6 Mayıs 2015. Kategori MANŞET, ETKİNLİKLER. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oy
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x