Kardeşliğimizi, birlik ve beraberliğimizi daha çok güçlendireceğiz


 

Bizi engellemek isteyenlere fırsat vermemek için kardeşliğimizi, birlik ve beraberliğimizi daha çok güçlendireceğiz

 

​Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba’nın, Ramazan Bayramı dolayısıyla yayımladığı kutlama mesajı:

 

“Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu ebedi azaptan kurtuluş olan Ramazan ayını sonlandırarak, yeni umutlarla bir bayrama daha kavuşmanın sevinci içerisindeyiz. Bayramın huzur ve bereketinin, birlik ve beraberlik içinde geleceğe daha güçlü yürümemize vesile olmasını diliyorum.

 

İçeriden ve dışarıdan terör örgütleri eliyle ülkemiz parçalanmaya, sun’i müdahalelerle de ekonomimiz zayıflatılmaya çalışılmaktadır. Ancak birlik ve beraberlik içeresinde ortaya koyduğumuz dirayetli duruş, aldığımız tedbirler ve son 15 yılda oluşturduğumuz sağlam yapıdan dolayı ülkemizin güçsüzleştirilmesine yönelik her tür badireyi çok şükür aşmayı bildik.

 

Türkiye üzerinde oynanan oyunlara, hazırlanan senaryolara karşı gösterdiğimiz başarı, devletimizle milletimizin el ele vermesi sayesinde gerçekleşmiştir. Hem siyaseten ortaya koyduğu duruşu hem de birliğimize kasteden saldırılar karşısındaki mücadelesiyle milletimiz, her şeyin en güzeline layık olduğunu göstermiştir. Doğulusuyla batılısıyla, kuzeylisiyle güneylisiyle “tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet” düsturuyla hareket eden milletimizin birer mensubu olmak hepimiz için bir iftihar vesilesidir.

 

Devlet olarak milletimizden aldığımız güçle ortaya koyduğumuz politikalar sayesinde son 15 yılda ekonomiden dış politikaya, yatırımlardan güvenliğe, demokratikleşmeden siyasetin güçlendirilmesine kadar her alanda ciddi ilerlemeler sağladık. Bu dönemde tarım alanında da devrim niteliğinde işlerin altına imza attık. Hayata geçirdiğimiz reformlar, verdiğimiz destekler ve ortaya koyduğumuz projelerle hem tarımsal üretimde ciddi ilerlemeler kaydettik, hem çiftçimizi güçlendirdik hem de tarımsal hasılada Avrupa’da birinci sıraya yükseldik.

 

Ülkemizi, daha müreffeh, daha demokratik, daha huzurlu bir ülke yapma yolundaki mücadelemiz ilelebet sürecektir. Türkiye’mizi “Güçlü ve Lider Ülke” yapma idealimiz ve 2023, 2053, 2071 hedeflerimiz doğrultusunda “durmak yok yola devam” diyoruz.

 

Halkımızın da, ülkemizin geleceğinin belirleneceği gün olan 24 Haziran’da, daha önce gösterdiği basireti ve feraseti bir kez daha göstererek, süregelen kutlu yürüyüşün devamından yana tavır alacağına şüphem yoktur. Bu seçimle birlikte demokrasisini daha da geliştiren, ekonomisini büyüten ve bütün vatandaşlarımızın refahtan daha fazla pay alacağı bir Türkiye için yine yola çıkacağız inşallah.

 

Önümüzdeki yeni dönemde terörle, krizlerle bizi engellemek isteyenlere fırsat vermeyecek, ülke olarak büyüyüp daha da güçleneceğiz. Bunun için de her günümüzde tıpkı bayramlarda olduğu gibi; birbirimizle daha fazla kucaklaşacak, daha fazla dayanışma içerisinde olacak, kardeşliğimizi, birlik ve beraberliğimizi daha çok güçlendireceğiz.

 

Bütün vatandaşlarımızın yanı sıra Şanlıurfalı hemşerilerimin de ülkemizde birlik ve beraberliğin pekişmesine, istikrar ve güven ortamının sürmesine, geçmişte olduğu gibi yine gereken her tür katkıyı vereceğine yürekten inanıyorum.

 

Bu duygu ve düşüncelerle çiftçisi, esnafı, memuru, işçisi, emeklisi, sanayicisi, kadını, genci, yaşlısıyla tüm milletimizin ve İslam dünyasının Ramazan Bayramını can-ı gönülden kutluyorum. Bayramın, milletimize, ülkemize, coğrafyamıza, İslam dünyasına huzur ve mutluluk getirmesini temenni ediyoru


Yazan - 15 Haziran 2018. Kategori MANŞET. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oy
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x