Borcu Olan Kooperatiflere Müjde


unnamed

 

19 Ağustos 2016 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren ‘Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin 6736 sayılı Kanun’ çerçevesince; Bakanlığımızca 30 Haziran 2016 tarihinden önce kredi kullandırılan tarımsal amaçlı kooperatiflere ait,19 Ağustos 2016 tarihinden önce muaccel hale gelmiş olan kooperatif ve ortaklarının borçları, ilk taksiti Kasım 2016 olmak üzere, beş yıl süre ile taksitlendirilmek suretiyle yeniden yapılandırılabilecektir.

 

 

Bu tarihten önce dava konusu olmuş ya da icra takibi başlatılmış ise başvuru yapan kooperatiflerin bu işlemleri durdurularak yapılandırma işlemleri başlatılacaktır. Yapılandırılan borçların 2 den fazla taksitinin zamanında ödenmemesi ya da eksik ödenmesi durumunda ise yapılandırma süreci durdurularak yararlanma hakkı kaybedilecektir.

 

Yapılandırma işlemi için son başvuru tarihi 31.10.2016’dir.Bolu İl/İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğümüze başvurabilirsiniz.


Yazan - 7 Eylül 2016. Kategori MANŞET. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x