‘Bu millet birlikte Türkiye olmayı başarmıştır’


572405

 

 

Adalet Bakanı Bozdağ, “Bu millet her zaman hainlere karşı bir olmuştur, iri olmuş, diri olmuş ve birlikte Türkiye olmayı başarmıştır.” dedi.

 

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, çeşitli açılış ve ziyaretler için geldiği Rize’de, Vali Erdoğan Bektaş’ı makamında ziyaret ederek bir süre görüştü. Bozdağ, daha sonra Sahil Kültür Parkı’na geçerek, Adalet Bakanlığı Ceza İnfaz Kurumları ile Tutukevleri İşyurtları Kurumunca düzenlenen “Rize 1. Ürün ve El Sanatları Fuarı”nın açılışını gerçekleştirdi.

 

Bozdağ, burada yaptığı konuşmada, 15 Temmuz tarihinin, Türk demokrasisi, Türk tarihi bakımından kara bir gün olduğunu belirterek, Pensilvanya’da ikamet eden Fetullah Gülen’in emir ve komutası altında bulunan, Türk Silahlı Kuvvetler içerisinde kümelenmiş, FETÖ’nün mensubu, asker elbisesi giymiş kimi askerlerce ve onlara eklemlenmiş başkalarınca Türkiye’de bir darbe teşebbüsüne kalkışıldığını hatırlattı.

 

Paralel devlet yapılanması olarak adlandırılan bu yapının, devleti almak ve devlete her alanda hakim olarak Türkiye’nin rejimini de değiştirmek suretiyle yeni bir rejim kurmak maksadıyla bir büyük ihanet kalkışması gerçekleştirdiğini ifade eden Bozdağ, şunları söyledi:

 

“Bu ihanet kalkışması bazılarının dediği gibi çok iyi kurgulanmamış bir şey değil esasında çok iyi kurgulanmış, çok iyi hesap edilmiş ve her yanı çok iyi çalışılmış bir darbe teşebbüsü planıdır. Ortaya çıkan verileri, ifadeleri, delilleri analiz edip değerlendirdiğimizde planın büyüklüğü ve çok iyi çalışıldığını çok daha net göreceğiz, görebiliyoruz. Allah’ın izni ile bu plan başarılı olamadı. Siz ne hesap yaparsanız yapın, o hesabın üzerinde mutlaka Allah’ın da bir hesabı vardır. Hangi plan yaparsanız yapın, Allah’ın da bir planı vardır, hangi tuzakların kurarsanız kurun, Allah tuzak kuranların en hayırlısıdır. Bu planları yapanlar, başka ülkelerin uşağı olan alçaklar ve onlarla beraber hareket edenler, Allah’a kul olan ve ondan başka kimsenin önünde eğilmeyen, bu aziz milletin evlatlarını Rabb’imin himaye edeceğini ve onun tuzaklarını boşa çıkaracağını hesap edemediler.”

 

Bozdağ, önceki darbe girişimlerinde meydan okuyan bir cumhurbaşkanı, meydan okuyan bir başbakan, kabine olmadığını belirterek, “12 Mart 1971 muhtırası TBMM’de okundu ve dönemin partileri, milletvekilleri kafasını eğip muhtırayı Meclis’te dinlenme onursuzluğunu bu millete yaşattılar. Tarih bunlarla dolu ama dikkat edin darbeyi planlayan dış yapılar ve onların maşa olarak kullandığı hain uşaklar önce Cumhurbaşkanı’mızı infaza gidiyorlar. Televizyona çıktığını gören bir FETÖ’cü terörist söylüyor, şaşırmış ‘Hayatta mı’ diyor, gözü fal taşı gibi açılmış. Allah onu koruyor Allah. Alçak herif, sen ne diye soruyorsun? Rabb’im himaye ederse sen ve senin ağa babalarının hiçbirinin gücü buna yetmez. Bunu göremiyorlar.” şeklinde konuştu.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, darbe teşebbüsü olduğunu öğrendiği anda saklanma, kaçma, pazarlık yapma, teslim olma ihtimallerini dahi düşünmeden ölüm ihtimalini seçerek yola çıktığını aktaran Bozdağ, şu ifadeleri kullandı:

 

“Boris Yeltsin tankın üstüne çıkmıştı. Tayyip Bey yanındaki yakınlarıyla dostlarıyla değerlendirmeyi yapıyorlar ve milletine çağrıda bulunuyor. ‘Ben halkın gücünden başka büyük bir güç tanımıyorum, halkımı meydanlara davet ediyorum.’ diyor ve arkasından hava sahasının FETÖ’cü teröristlerin kontrolünde olduğunu bile bile, kendisini infaza gelen ekiplerin havada ve yolda olduğunu bile bile, havaalanlarının onların kontrolüne geçtiğini bile bile Allah’ın aslanı, Rabb’ine ve meydana davet ettiği milletine güveniyor ve adeta ölüme uçuyor. Ölüme uçtu Cumhurbaşkanımız. Havada infaz edilebilir mi? Edilebilirdi. İndiği yerde infaz edilebilir mi? Edilebilir ve helikopterde kaptana soruyor. Havaalanı işgal altında ışıklar söndürülmüş. ‘Kendi ışığında meydana inebilir misin?’ dediğinde ‘Ben inerim.’ ‘O zaman ne kadar yakıtımız var?’ Ya Allah Bismillah diyerek yola çıkılıyor. Şimdi millet kendi önünde ölüme uçan, her şeyi göze alan, milletine güvenip onları meydana davet eden böyle iyi yürekli, cesur, ihlasla, samimiyetle ölmeyi göze almış, Allah’tan başka kimseye eğilmeyip kabul etmeyen, reddeden bir lideri görünce herkes sokaklara çıktı. Geçmişte böyle bir lider çıktı da millet sokağa mı çıkmadı? Hani diyorlar ya ‘Tankı görünce millet kaçar, şöyle eder, böyle eder.’ O FETÖ’nün alçaklarına mahsustur. Türk milletine hakaret edenler, Türk milletinin büyüklüğünü görmeyenlerdir.”

 

Bütün yaşanan ilkler sonucu darbe teşebbüsünün başarısız olduğunu belirten Bozdağ, şunları kaydetti:

 

“Bu ilkleri yaşatan önce Allah, sonra milletimizdir. Sonra milletle beraber hareket eden lider kadrodur. Bu ilkleri hesap edemeyenler, millete hakaret edenler var. Ne diyorlar? Koyun sürüsü gibi bu seçeneğin arkasından giden ahmaklar açıklama yapıyor.’ Körü körüne inanıyorlar, adam Kuran’ı, sünneti her şeyi tersinden okutsa bile kayıtsız şartsız itaatleri var. Ama aklını, kalbini rehin etmemiş, sorgulayan, soruşturan ve doğru olmayan bir şeye meydan okuyan ve ölümüne demokrasiye, hukuka, insan haklarına sahip çıkanlara ‘ahmak’ diyor. Fetullah Gülen örgütünün elebaşı, ahmak sensin sen. Bu milletin aklını göremedin, bu milletin büyüklüğünü göremedin, bu milleti kendi etrafında Haşhaşi hale getirdiğin, beyinlerini yıkadığın ahmaklara benzetiyorsun. Bu millet her zaman hainlere karşı bir olmuştur, iri olmuş, diri olmuş ve birlikte Türkiye olmayı başarmıştır. Bundan sonra da başarmaya Allah’ın izniyle devam edecektir.”

 

 

 


Yazan - 4 Ağustos 2016. Kategori MANŞET, ETKİNLİKLER, SİYASET. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x