Butik mezbahane açıldı


 

 

Butik Oteller, Butik Veteriner Fakültelerinden sonra Butik Kesimhaneler! Hem de “tam donanımlı”

Kesim öncesi canlı hayvan muayenesi için gerekli

hayvan bekleme yeri / Padoglar?

Daha sonra yapılır herhalde!

——————————————–

Çatak’ta butik mezbahane açıldı – 12 Haziran 2017

 

Arif KARAKAŞ/ÇATAK(Van),(DHA) -VAN’ın Çatak ilçesi’nde, Van Büyükşehir Belediyesi tarafından tam donanımlı modern mezbahane yapılarak hizmete açıldı.

 

Van Büyükşehir Belediyesi, İşletme ve İştirakler Daire Başkanlığı, mezbahanesi olmayan ilçelerle ilgili çalışmalar başlattı. Çalışmalar kapsamında Çatak ilçesine 3 aylık bir sürede yeni bir mezbahane yapıldı. 700 bin TL’ye mal olan butik mezbahanede günlük 100 küçükbaş, 50 büyükbaş hayvan kesimi yapılabilecek. 4 kasap personelin hizmet vereceği mezhabanede yapılacak tüm çalışmalar ve kesimler ise veteriner hekim gözetiminde gerçekleştirilecek. Daha önce Çatak’ta bir mezbahane bulunmadığını belirten yetkililer, Botan Çayı kenarında kesim yapan kasapların, sakatatları çaya atarak kirliliğe sebep olduğunu, yeni mezbahanenin hizmet vermeye başlaması ile bu durumun da önüne geçildiğini söyledi.

Kaynak:

http://www.hurriyet.com.tr/catakta-butik-mezbahane-acildi-40487406


Yazan - 21 Haziran 2017. Kategori MANŞET, HAYVANCILIK. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oy
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x