GÜNCEL

En çok ihlal edilen 5 trafik kuralı

Her yıl trafik kurallarının dikkate alınmaması dolayısıyla milyonlarca kaza meydana geliyor. Generali Sigorta, yaşanan kazalara dikkat çekmek amacıyla en çok ihlal edilen trafik kurallarını kamuoyuyla paylaştı. Resmi kaynakların kamuoyuyla paylaştığı son verilere göre geçtiğimiz yıl Türkiye’de 1 milyon 168 bin civarında trafik kazası meydana geldi. Söz konusu kazaların 993 bin 248’ini maddi hasarlı, 174 bin […]

Bilimsel Tavukçuluk Derneği Bayram Tebriği

Dünyanın ve ülkemizin pandemi zamanını en kısa sürede atlatması ve sektör paydaşlarımızla tekrar yakinen bir araya gelme arzusu ile Ramazan Bayramınızı en içten dileklerimizle kutluyor, milletimiz ve ülkemize hayırlara vesile olmasını diliyoruz. Prof.Dr. Rüveyde Akbay Bilimsel Tavukçuluk DerneğiYönetim Kurulu Adına

Tavukçuluk sektörü duayenlerinden Erdal Karakadıoğlu vefat etti

Türk tavukçuluk sektörüne uzun yıllar çok değerli hizmetler vermiş olan Veteriner Hekim Erdal KARAKADIOĞLU hakkın rahmetine kavuştu. Merhumun cenazesi 16 Mayıs 2020 günü İzmir’de defnedilecek. Çiftlik Dergisi olarak Merhuma Allah’tan rahmet, ailesine ve meslek camiamıza başsağlığı ve sabırlar dileriz.

Vet. Hek. Tahir Yavuz’dan “Meslekte 40 yıl” kitabı

Veteriner Hekim ve Atafen AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Tahir S. Yavuz’un “Meslekte 40. yıl” kitabı Sidas Medya tarafından yayınlandı.

TÜSİAD: Avrupa Birliği 62 yaşına girerken Türkiye için önemi

Türkiye’nin milli menfaatleri açısından AB süreci köklü demokratik reformlar, özgürlükçü ve yaratıcı bir toplumsal ortam ve de teknik mevzuat uyumları yönünde tarihsel bir fırsattır. Bu süreçte ABD’den Çin’e, enerji politikalarından, dijital ekonomiye her alanda AB ekonomik gündemini daha iyi anlamak ve değerlendirmek mutlaka öncelik olmalı.

Yıllanmış mesleklerini bırakıp aşçı oldular

Onların bir hayali vardı. Bu hayali gerçekleştirmek için yıllanmış mesleklerini bıraktılar. yeniden eğitim alıp yola çıktılar.

Kişi başı günlük su tüketimi 5 bin litreye ulaştı

“Suyu nadir kaynaklardan biri olarak görmeye başlamalıyız”