Çin Halk Cumhuriyeti Tarım Bakanlığı yetkilileri Hektaş’ın üretim tesislerini ziyaret etti


 

 

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı resmi davetlisi olarak ülkemize gelen Çin Halk Cumhuriyeti Tarım Bakanlığı yetkilileri OYAK Grubu şirketlerinden Hektaş’ın üretim tesislerini ziyaret etti.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın resmi davetlisi olarak Türkiye’ye gelen Çin Halk Cumhuriyeti Tarım ve Köyişleri Bakanlığı Zirai Mücadele İlaçları Kontrol Enstitüsü (ICAMA) yetkililerinden ve Çin’in önemli Bitki Koruma Ürünleri sanayi kuruluşlarının temsilcilerinden oluşan heyet, Türkiye’nin bitki koruma sektöründeki önemli kuruluşlarından biri olan OYAK Grubu şirketlerinden Hektaş’ın, Gebze’deki üretim tesislerini ziyaret etti.

Hektaş’ın Gebze Organize Sanayi Bölgesi’ndeki tesislerini ziyaret ederek üretimden dağıtım ve pazarlamaya kadar tüm süreçlerle ilgili bilgi alan heyete, ziyaretleri süresince Hektaş Genel Müdürü Levent Ortakçıer ve firma yöneticileri eşlik etti. Heyete, Türkiye’nin en büyük gruplarından olan OYAK Grubu’nun faaliyet gösterdiği tüm sektörlerden Ar-Ge yatırımlarına ve Hektaş’ın geliştirdiği yeni formulasyonlara kadar bilgiler veren Levent Ortakçıer, “Bakanlığımızın, tesisimizi Çin’den gelen değerli ziyaretçilerimize örnek göstermesinden dolayı gururluyuz. Sektöre yön veren bir marka bilinciyle çalışmalarımızı gerçekleştiriyoruz. Ar-Ge yatırımlarımıza ve işbirliğine ağırlık vererek ülkemizin kalkınmasına destek oluyoruz” diye konuştu.

Son olarak Gebze Teknik Üniversitesi ile Ar-Ge iş birliği protokolü imzaladıklarını hatırlatan Hektaş Genel Müdürü Ortakçıer “OYAK’ın Ar-Ge stratejileri ve teşvikleriyle kendi alanımızda, tarımda üzerimize düşen sorumluluğu yerine getirmeye odaklandık. GTÜ’nün akademisyenleri ve araştırmacıları ile birlikte ciddi projelere imza atacağız. Ortaya çıkarılacak ürünlerle ülke ekonomisine ve ihracata katkı sağlamanın gururunu yaşayacağız” diye konuştu. Hektaş üretim tesisleri ziyaretinin akabinde Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın başkanlığında İstanbul’da çok sayıda sektör temsilcisinin iştirak ettiği ‘2. Türkiye-Çin Pestisit Yönetimi Çalıştayı gerçekleştirildi.

 

Hektaş Hakkında:

Bir OYAK Grup şirketi olan HEKTAŞ, Türkiye bitki koruma sektörünün lider markalarından biri olup, Türkiye’nin ekolojik yapısına ve ürün çeşitliliğine uygun 250’den fazla bitki koruma ve bitki besleme ile 30’a yakın hayvan sağlığı ilacı ve yem katkı ürünlerinin satış ve pazarlamasını yapmaktadır. 62 yıllık geçmişe sahip olan HEKTAŞ, mevcut ürün yelpazesini geliştirirken, üreticilerin ihtiyaç ve beklentileri doğrultusunda, insana, çevreye ve doğaya saygılı ve sürdürülebilir tarım uygulamalarına uygun ürünler sunmaktadır.

Gebze Organize Sanayi Bölgesi’nde yüksek kapasiteli modern tesisinde çalışmalarına devam eden HEKTAŞ, yenilikçi ilaçların ürün portföyüne eklenmesi için Ar-Ge faaliyetlerini sürdürmektedir. “Akıllı Tarımın Öncüsü” mottosuyla ülkemiz tarım sektörünün çözüm ortağı olan HEKTAŞ, uluslararası sertifikaları ve standartları, modern üretim tesisleri, üretim kapasitesi ve yetenekleri, güçlü altyapısı, lojistik ve teknik servisi ile Türkiye tarımına verdiği desteği artırarak devam ettirmektedir.

 

 

 

 

 


Yazan - 14 Haziran 2018. Kategori MANŞET. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oy
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x