Damızlık Sığır Yetiştiriciler Birliği Genel Kurulu Yapıldı


Bolu İli Damızlık Sığır Yetiştiriciler Birliği’nin Genel Kurul toplantısı ilimiz Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü toplantı salonunda yapıldı. Olağan Genel Kurula, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü İzzet MURAT, Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürü Hasan ŞEN, Bakanlık temsilcileri, Kurum ve Kuruluşların temsilcileri, İlimizde bulunan Birlik Başkanları ve üyeler  katıldılar.

Bolu Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliğinin Olağan Genel Kurulu toplantısına katılan İl Müdürü İzzet MURAT yaptığı konuşmada;

“Hayvancılık ülkemiz ve ilimiz için çok önem verilmesi gereken bir sektördür.  Bugün hayvancılığın sorunlarının çözümünde üretici örgütlerinin gelişmesi önemlidir. Sizin gibi birliklerin yaptığı çalışmalar ile ülkemizde hayvancılık daha da geliştirilecek ve hem üretici hem tüketici kazanacak. Artık hayvanların kulak küpeleri müdürlüğümüz tarafından ücretsiz karşılanacak, bu işlem için cüzi bir hizmet bedeli üreticilerimizden alınacaktır. Birlikte et ve tırnak misali hizmet vermeye devam edeceğiz. Üreticilerimizden ricamız dişi hayvanlarını kesime göndermesinler, damızlık olarak değerlendirerek hayvan sayısını çoğaltmaya gayret edelim” dedi.

Divan seçimi, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ve divan başkanı tarafından gündem maddelerinin okunmasıyla devam eden Genel Kurulda 2016- 2017 yıllarına ait yönetim ve denetim kurulları faaliyetleri raporları ile bilanço ve gelir gider tabloları okundu. Oylanarak, oy birliği ile kabul edildi. 2018-2019 yılı tahmini bütçenin de okunmasının ve ibrasının arkasından  iyi dilek ve temennilerle toplantı sona erdi.


Yazan - 9 Mayıs 2018. Kategori MANŞET, HAYVANCILIK. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oy
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x