Dev Kabaklar


unnamed (1)

 

 

BOLU : İl Müdürü İsmail TAŞ, İl Müdür Yardımcı  Nuri ERİKLİ ve Kürkçüler Köyü Tarım Danışmanı Tuba ERTONGA Çiftçimize destek olmak ve yetiştirdiği ürünleri yerinde görmek amacıyla ziyarette bulundular.

 

unnamed (2)

 

 

Bolu Merkez İlçe Kürkçüler Köyünde ikamet eden önder çiftçimiz bahçesinde tohumunu yurtdışından getirterek, yaklaşık 80 kg ağırlığında balkabağı yetiştirdi.   Ülkemizde son dönemlerde oldukça önem kazanan istiridye mantarı yetiştiriciliği konusunda Bolu Orman Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan proje kapsamında eğitim düzenlenmişti. Bu kursa katılarak  öğrendiği bilgilerle kendi bahçesinde istiridye mantarı yetiştiren çiftçimiz, kısa sürede hasat elde etme imkanı tanıyan mantarların  hem çok fazla bir yatırım gerektirmediğini,  hem de yıl içinde birden fazla hasat imkanı sunduğunu belitti.

 

unnamed

 

 

Ayrıca, İşkur ve Halk Eğitim Müdürlüğü tarafından açılmış olan kursta,  köyde yetiştirilen tarım ürünlerinin değerlendirildiğini öğrenen İl Müdürü, köyde açılan aşçılık kursunu da ziyaret etti. Eğitici ve kursiyerlerle sohbet eden İl Müdürü, talep edilen ihtiyaç ve eksiklikler konusunda yardımcı olacağını belirtti. Geçen yıl  Kürkçüler  Köyünde ‘Süt Sığırı Yetişiriciliği’ konulu kursta kursiyer olan öğrenciler bu yılda köylerinde açılan Aşçılık Kursunda eğitim almaya başladıklarını  ve köylerine bu şekilde sürdürülen eğitimlerin  kendilerini daha verimli kıldığını  söylediler.


Yazan - 21 Ekim 2015. Kategori MANŞET, GIDA, EKONOMİ. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz
0 0 Oy
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x