“Doğaya Sevgini Kat” Projesi İle Hayvan Sevgisi İşlenecek


fft261_mf11534183

 

 

 

Malatya’nın Orduzu Mahallesi ve Yazıhan ilçesinde “Doğaya Sevgini Kat” sosyal proje kapsamında kısa film çekilecek.

 

Çekilen filmlerde, hayvanları koruma ve hayvan sevgisi hakkında insanlara sosyal mesajlar verilecek.

 

 

Yaklaşık 4 aydır altyapısı süren Doğaya Sevgini Kat Projesi ile kısa filmler çekilerek hayvanların doğadaki ve insan ilişkilerindeki önemine vurgu yapılarak, sosyal mesajlar verilecek. Projenin Konsept Danışmanlığını Veteriner Hekim Mehmet ERKAN DOĞAN, yönetmenliğini ise tiyatro sanatçısı Ömer Konakçı yapacak.

 

535199_10150717336312137_554827136_9482543_118089258_n

 

Proje ile ilgili bilgi veren Doğan, ileri toplumlarda hayvan sağlığı ve refahına her zaman önem verildiğini ifade etti. Doğan, “Bu sosyal sorumluluk projesi üzerinde yaklaşık 4 aydır çalışıyoruz. Yönetmen arkadaşımız Ömer Konakçı başta olmak üzere teknik ekip ile Orduzu’da, Yazıhan ilçemizde ve Malatya’da belirlediğimiz birkaç yerde inceleme yaptık. Hayvan sevgisi olmadan insan sevgisi olmaz. Bu bağlamda doğaya sevgimizi katarak, yaşamın değerini anlamayı, kardeşliği ve bütünlüğü insanlara anlatmaya çalışacağız. Çalışma sürecinde hayvan severlerden büyük destek aldık, fikir paylaşımında birçok yönetici projeyi beğendi. Umuyoruz ki güzel sonuçlar alırız, devamını da getiririz. Desteklerini esirgemeyen herkese teşekkür ediyoruz” diye konuştu. Öte yandan, projede insanların birbirine ve hayvanlara karşı hoşgörüsü işlenecek. Ayrıca çekimlerde oyuncu kullanılmayacağı öğrenilirken, hayvan severlerin, vatandaşların ve aktivistlerin fikirlerine de kapının her zaman açık olduğu belirtildi.

 

Milliyet.com.tr


Yazan - 16 Ekim 2015. Kategori MANŞET, HAYVANCILIK. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz
0 0 Oy
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x