Dünya Gıda Sektörü Dubai’de Buluştu


150 ülkeden 90 bin gıdacının ziyaret ettiği 22. Gulfood 2017 fuarına ilgi büyük.Beş gün süren fuara Türkiye’den de ilgi büyük.

Fuarda Yiyecek, icecek, gıda makinaları, gıda teknolojisi, ambalaj, otel ekipmanları, catering donanımları, catering, otel ekipmanları, mobilya, aydınlatma, mobilya, ev eşyaları, catering donanımları, soğutma, malzeme, ocak, fırın ekipmanları, ambalaj makineleri, buzdolapları ve dondurucular sergileniyor.

Dubai BAE: Dubai Başbakan Yardımcısı ve Maliye Bakanı Yardımcısı Şeyh Hamdan Bin Rashid Al Maktoum, Dubai Dünya Ticaret Merkezi’nde (DWTC) dünyanın önde gelen yiyecek ve içecek sergisi olan 22. Gulfood 2017’in açılışında hazır bulundular.

“Sağlıklı ve helal ürünler için alıcı talepleri ve güvenilir kaynak girişi, Gulfood 2017’yi küresel gıda sektörü yenilenmesine açılan bir pencere haline getirdi. Fuar, uluslararası itibarı eşsiz iş fırsatları için bir sade olarak altı çiziyor “diyen DWTC Sergi ve Etkinlik Yönetimi Kıdemli Başkan Yardımcısı Trixie LohMirmand, “Şimdi 22. baskısında Gulfood, uluslararası katılımlı bölgesel bir etkinlikten bölgedeki uluslararası bir gösteriye evrimini uzun süredir tamamladı” dedi.

Gulfood’un coğrafi etkisi, ilk kez temsil edilen dört ülke (Azerbaycan, Finlandiya, Malta ve Somali) ile birlikte 120 ulusal pavyon ile gösterildi. Mısır, Ürdün, İran, Lübnan ve Fas bölgesel yetenekleri sergileyen en büyük uluslararası pavyonları Çin, Hindistan, İtalya, İspanya ve ABD üstlendi.

Gulfood 2017 ziyaretçileri, ilgi alanlarına doğru ilerleyerek gösterilerinde zamanlarının en verimli şekilde kullanılmasını sağlayacak şekilde tasarlanmış son derece odaklanmış yeni bir düzen bulacak. İçecekleri kapsayan sekiz ayrı gıda emtia ticareti pazarı yaratılmıştır; Mandıra; Yağlar ve Yağlar; Sağlık, Zindelik ve Serbestlik; Bakliyat, Hububat ve Hububat; Et ve Tavukçuluk; Güç Markaları ve Dünya Yiyecekleri.


Yazan - 28 Şubat 2017. Kategori MANŞET, EKONOMİ, HAYVANCILIK. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oy
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x