Dünya Şampiyonu olan İstanbul İtfaiyesi


 

Dünya Polis ve İtfaiye Oyunları’nda 32 madalya kazanarak Dünya Şampiyonu olan İstanbul İtfaiyesi Ekibiyle bayramlaşan Başkan Kadir Topbaş, “ABD’de dünyanın en büyük kentlerinin itfaiyeleriyle yarıştılar. İstanbul itfaiyesi New York itfaiyesi ile yarışıyor demiştik. Hamdolsun, artık birinciliği alabilecek bir ölçüye geldik” dedi. Saraçhane Belediye Binasında düzenlenen bayramlaşma töreninde mesai arkadaşlarıyla bayramlaşan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Dünya Polis ve İtfaiye Oyunları’nda 32 madalya kazanarak Dünya Şampiyonu olan İstanbul İtfaiyesi Ekibiyle de bayramlaştı.

 

İstanbul İtfaiyesi’nin Dünya Polis ve İtfaiye Oyunları’nda 12 altın, 11 Gümüş, 9 bronz olmak üzere toplam 32 madalya kazandığını hatırlatan Başkan Kadir Topbaş, itfaiyecileri tebrik etti ve hatıra fotoğrafı çektirdi.7-16 Ağustos tarihleri arasında California’da Losangeles’ta Dünya Polis ve İtfaiye Oyunları 2017’de 65 ülkeden 10 binin üzerinde itfaiyeci ve polis katıldığını belirten Kadir Topbaş, İBB itfaiyesinin bireysel ve +35 yaş kategorisinde takım halinde, ‘Dünya Ultimate (En Sıkı) İtfaiyeci Ödülünü alarak altın madalya kazandığını söyledi.“Çok şükür. Gerçekten mutluluk verici bir tablo. Çünkü orada dünyanın en büyük kentlerinin itfaiyeleri ile yarıştılar” ifadesini kullanan Başkan Topbaş, “Hani dedik ya ‘İstanbul itfaiyesi New York itfaiyesi ile yarışıyor’ diye. Hamdolsun, artık birinciliği alabilecek bir ölçüye geldik. Bu, önemli bir gurur kaynağı. İtfaiyemizin hangi noktaya geldiğinin işaretidir bu” diye konuştu.İstanbul İtfaiyesi’nin geçmişte tulumbacılıktan başlayıp dünya birinciliğine geldiğini hatırlatan Topbaş, şöyle konuştu; “İtfaiyemizin güçlendirerek, daha ileriye doğru gitmeye çalışıyoruz. Ne gerekiyorsa bunu ortaya koyduğumuz çalışmamız var, insanlarımızın can ve mal güvenliği açısından önemli bir hizmet veriliyor. Kendilerine teşekkür ediyorum. İtfaiye’de çalışmış ve müdahale ederken hayatını kaybetmiş şehitlerimize Allah’tan rahmet geliyorum. Allah yar ve yardımcınız olsun.”


Yazan - 30 Ağustos 2017. Kategori MANŞET. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oy
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x