Duyuru


 

 

Duyuru

 

Aslında aynı amaca hizmet ettiğini iddia ettiği halde birbirine ve etrafındakilere bu kadar çok zarar verebilen tek canlı türü olan insanlar olarak bir kez daha insanlıkta sınıfta kaldık.

 

“Bir anlık gaflet, bir anlık öfke, bir anlık yanlış anlama” diyerek belki de kısa süre sonra özür dilemek zorunda kalınacak hatalarla insanlık tarihine kara lekeler bırakıldı yine.

Bu kez gafletin, öfkenin, yanlışların hedefinde Veteriner Hekimler olarak bizler vardık.

Ne yazık ki empatiden yoksun insanlarla birlikte yaşadığımızın altı bir kez daha çizildi.

Biz Veteriner Hekimler özellikle de sahipsiz hayvanlara yönelik çalışmalar yürütenler yıllarca sorgusuz sualsiz ithamlara, sosyal medya aracılığıyla saldırılara ilk maruz kalanlar olduk. Sanal düşüncelerle yaratılan sanal hakaretlere sadece birileri öyle sanıyor diye maruz kalmaya da devam ediyoruz.

Yılmadık. Mesleğimizin hakkını vermek için kendimizi geliştirdik. Donanımlı Veteriner kliniği yapılanmalarından poliklinik hatta hastane düzeyinde hizmet vermeye geçtik. Eğitimimize ve teknik donanımlara yatırım yaptık.

Yılmadık. Gerek kamuda gerekse özel çalışma alanlarımızda en iyi hizmeti verelim diye çabaladık.

Yılmadık. Hastalarımız en iyi hizmeti alsın, en kısa sürede iyileşsin, sağlığına kavuşsun istedik.

Sahipli, sahipsiz, çiftlik hayvanı, yaban hayvanı demedik, nerede hasta yaralı var dedilerse ulaştık.

Veteriner Hekimler olarak her vakada önce hastamıza ve tedaviye dair çözümlere odaklandık.

Tedavileri sonrasında da onların en iyi şartlarda en iyi ortamlarda en doğru ve türüne özgü koşullarda yaşaması için bilgilerimizi aktarma görevimizi de ihmal etmedik.

Biz Veteriner Hekimler olarak bunlara odaklanırken bazı insanların tedavi masraflarına odaklanıp aşağılayan bir üslupla eleştirmesini, bazılarının ise yaban hayatının bile sahibi olma isteğini anlamamız ve kabul etmemiz mümkün değildir.

Hele de iki farklı yöntemle ancak çok net bir şekilde ortak noktası Veteriner Hekimleri aşağılama ve mağdur etme olan söylem ve eylemler, yalnızca bizi değil, yaşam hakkına saygı duyan herkesi yaralamıştır.

Tedavi masrafının Veteriner Hekimin cebine giren havadan bir paraymış gibi gösterilip abartılı olduğuna dair yorum yapmak hem emeğe saygısızlıktır hem de hayvan severlerin ve Veteriner Hekimlerin cana verdiği değeri aşağılamaktır aslında.

Doğal ortamına dönmesi gereken bir yaban hayvanı üzerinde hak sahibi olduğunu iddia edip sırf bu yüzden bir insana saldırmak ise yaban kavramını sorgulatır insana.

Lütfen Unutmayalım! Herkese ve her şeye rağmen Veteriner Hekimlerin Işığı sadece hayvanlar için değil, İnsanlık İçindir.

 

  1. Gökhan ÖZDEMİR

Başkan

İzmir Veteriner Hekimleri Odası

Yönetim Kurulu Adına

 

 


Yazan - 31 Mart 2017. Kategori MANŞET, HAYVANCILIK, SAĞLIK. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oy
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x