Elektronik Kimliklendirme Dönemi Başlıyor


Koyun Ve Keçilerde Elektronik Kimliklendirme Dönemi Başlıyor.facebook

 

 

Koyun Ve Keçilerde Elektronik Kimliklendirme Dönemi Başlıyor

 

(BOLU)Bakanlığımız tarafından uygulanan küçükbaş hayvan küpelemesi ve kayıt altına alınması işlemleri artık elektronik ortamda gerçekleştirilecektir. Konu ile ilgili olarak İl Müdürlüğümüz toplantı salonunda 03 Haziran 2016 tarihinde personelimize eğitim toplantısı düzenlenmiştir.

 

Küçükbaş hayvanların küpelenerek kayıt altına alınması için kullanılacak olan el terminallerinin nasıl çalıştığı ve kullanıldığı ile ilgili olarak bilgilendirmeleri Hayvan Sağlığı Yetiştiriciliği ve Su Ürünleri Şube Müdürlüğünde görevli sistem sorumluları tarafından sunuldu.

 

IMG-20160603-WA0003

 

Koyun ve Keçilerin Elektronik Olarak Kimliklendirilmesi ve Kaydı Projesi, Bakanlığımızın hayvan hastalıklarının kontrol altına alınması ve gıda güvenliğinin sağlanması amacıyla yürüttüğü en yenilikçi projelerden biridir. Projenin; Elektronik Küpe Tedariği, El Terminali Tedariği ve Eğitim –Bilgilendirme -Bilinçlendirme Teknik Yardımı  olmak üzere üç bileşeni bulunur. Proje, aynı zamanda Avrupa Birliği’ne uyumlu,sağlıklı ve güvenilir verilere dayanan kayıt sisteminin güçlenmesini hedeflemektedir.

 

Ayrıca toplantıda İlçe Müdürlüklerimizde göreve yeni başlayan Veteriner Hekimlere çalışmalarına yardımcı olacak Türkvet, E-ıslah ve Koyun Keçi kayıt sistemi hakkında eğitim verildi


Yazan - 4 Haziran 2016. Kategori MANŞET, HAYVANCILIK. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x