En ‘etkin’ reklam çalışmaları Effie 2016’da ödüllendirildi


162510

 

 

  1. Effie Türkiye Reklam Etkinliği Yarışması’nda ödüller sahiplerine verildi.

 

 

Reklamcılar Derneği ile Reklamverenler Derneği’nin, Effie Worldwide Inc. işbirliğiyle düzenlediği 8. Effie Türkiye Reklam Etkinliği Yarışması’nda ödüller sahiplerini buldu. Gecede Mustafa V. Koç adıyla takdim edilen İtibarla Büyüyenler Özel Ödülü Vodafone’un Kırmızı Işık 2.0 reklam çalışmasıyla Y&R İstanbul Team Red’e gitti.

 

Effie Ödülleri’nde bu yıl 36 kategoride 412 başvuru yapıldı. Yarışmada en fazla başvurulan kategoriler, ‘Yeni Doğanlar/Relansman’, ‘Özgün Marka Deneyimi’, ‘İnternet- Telekom’ ve bu yıl ilk kez açılan ‘Markalı İçerik’ oldu. En etkili reklam ve pazarlama iletişimi kampanyalarının ödüllendirildiği Effie 2016’da 28 altın, 25 gümüş, 42 bronz olmak üzere toplam 95 ödül verildi. Gecede bir süre önce vefat eden Mustafa V. Koç adıyla takdim edilen İtibarla Büyüyenler Özel Ödülü Vodafone’un Kırmızı Işık 2.0 reklam çalışmasıyla Y&R İstanbul Team Red’e gitti.

 

İki yeni başlık eklendi

 

Törende konuşan Eff ie 2016 Jüri Başkanı ve Reklamverenler Derneği Başkanı Ahmet Pura, bu yıl da ciddi oranda yarışmaya başvuru geldiğini belirtirken, hem nicelik hem de nitelik artışının önemine dikkat çekti. Bu yıl yarışma kategorilerine iki yeni başlık eklendiğini söyleyen Pura, “Bunlar B2B Pazarlama ve Markalı İçerik kategorileri oldu. Bu kategorilerin açılmış olması, aslında, pazara mesaj niteliği taşıyor. Ülkemizde katma değerli ekonominin gelişimi için B2B alanında markalaşmaya ihtiyaç var, Effie yoluyla iyi örnekleri Türkiye’nin gündemine getirmek istiyoruz. Ayrıca dijital sadece bazı kategorilere hapsedilebilecek noktayı aştı, dijitalin ruhunu iyi yansıtan bazı kategoriler olduğu kadar, her kategoride de kuvvetli dijital uygulamalar artık yarışıyor” ifadelerini kullandı.


Yazan - 13 Mayıs 2016. Kategori MANŞET, EKONOMİ. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x