Engelli,şehit ve gazi ailelerine,% 50 indirimli ekmek!…


 

unnamed (1)

 

 

Halim UTLU

Darısı diğer il ve ilçelerimizin başına diyebileceğimiz örnek bir uygulama,devreye girdi.Uygulama ile 32 fırında şehit, gazi,engelliler ve ailelerine, % 50 indirimli ekmek satışına başlandı.

 

Ortopedik Engelliler Derneği, Keşan Engelliler Derneği,Keşan Zihinsel Engelliler Derneği ve Keşan Fırıncılar Derneği işbirliğiyle, Keşan Belediyesi öncülüğünde,merkezde 27,belde ve köylerde bulunan 5 fırınla birlikte 32 fırında, engelliler,şehit, gazi ve ailelerine, % 50 indirimli ekmek satışıyla ilgili,16 Şubat 2015’de bir toplantı düzenlendi.

 

Teklif,Fırıncılar Derneğinden geldi!

 

Keşan Belediyesi’ndeki toplantıya, Keşan Belediye Başkanı Mehmet Özcan, Keşan Fırıncılar Derneği Başkanı Necmettin Baygül, Keşan Ortopedik Engelliler Derneği Başkanı Taner Aykut, Keşan Engelliler Derneği Başkanı Fatma Öz, Keşan Zihinsel Engelliler Derneği Başkanı Emine Sönmez ile Keşanlı fırıncılar katıldı.

 

Belgel göstererek fırınlardan % 50 indirimle ekmek alınacak

 

Keşan Belediye Başkanı Mehmet Özcan yaptığı konuşmada, bu teklifin ilk olarak Fırıncılar Dernek Başkanı Necmettin Baygül’den kendisine iletildiğini söyledi.Baygül’ün kendisine,” Keşan’daki fırıncılar olarak, engelli ailelere, ekmeği rayiç bedelinden % 50 indirimle vermek amacındayız,dedi. Teklifi encümenimizden geçirdik. Bu jestlerinden ve toplumsal duyarlılık göstermelerinden dolayı, bütün fırıncılarımıza ve Fırıncılar Derneği Başkanına teşekkür ediyorum. Bu önemli bir destek olacaktır” dedi. 1 lira yerine, 50 kuruştan alıyorlar

 

Keşan Fırıncılar Derneği Başkanı Necmettin Baygül de yaptığı açıklamada, dernek olarak böyle bir karara imza atmaktan mutluluk duyduklarını belirterek, şehit, gazi ve engelli aileleleri, kartlarını göstererek fırınlardan ekmeği 1 lira yerine, 50 kuruştan almaya başladıklarını kaydetti.

 

Diğer bazı ilçe ve köylerde de düşünülüyor
Toplantıda varılan mutabakat üzerine,Keşan merkezde bulunan 27 fırın ile belde ve köylerde bulunan 5 fırın olmak üzere, 32 fırında şehit, gazi,engelliler ve ailelerine, % 50 indirimli ekmek satışına başlandı.Örnek uygulama başladıktan sonra,diğer ilçe,kasaba ve köylerdeki bazı fırınların da,alınan kararla engellilere bu imkanı tanıyabileceği ifade ediliyor.

unnamed

Her günaydına, sımsıcak bir çorba….

 
Etkisini giderek artıran soğuk havanın,yoğun kara dönüşmesiyle birlikte, beyaza bürünen kentlerde,mahalli idareler bir taraftan kar ve soğuklarla mücadele ederken, diğer taraftan da vatandaşlara ve hayvanlara yönelik tedbirlere devam ediyor.

 

İstedikleri çorbayı alabiliyor

 

Yolu Kızılay’dan geçen Ankaralılar, Çankaya Belediye’nin Ziya Gökalp Caddesi girişine kurduğu sıcak çorba dağıtım masalarından,istedikleri çorbayı alıp,bir nebze de olsa içlerini ısıtmaya çalışıyor.Çorbalarını içtikten sonra yollarına devam eden vatandaşlar, uygulamadan memnun olduklarını belirtiyor.

 

Kuşlar ve kediler de istifade ediyor

 

Belediye, geçtiğimiz ay da yaşanan aşırı soğuklar ve yoğun kar yağışında,

 

vatandaşlara sıcak çorba ikram etmişti.Dondurucu soğuklar ve kar yağışı olduğu sürece, çorba dağıtımınının devam edeceği ifade edilirken,yerlere atılan veya düşen ekmek vs gibi yiyecekleri de,kuşlar ve kediler paylaşmaya çalışıyor.


Yazan - 20 Şubat 2015. Kategori MANŞET, GIDA, MAGAZİN. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oy
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x