Fedakar Polisimizin Günü


 

Fedakar Polisimizin Günü Kutlu ve Mutlu Olsun

Ülkemizin birlik, bütünlük ve düzenini sağlayan polislerimiz için kutlanacak Polis Haftası hakkında detaylı bilgi almak ve Polis Haftası’nın anlam ve önemi içerisinde barındıran mesajları, sözleri ve şiirleri emniyet teşkilatında görevini canla başla icra eden polislerimizle paylaşmak adına sorgulamalar hız kesmeden başlatıldı. 2018 yılı itibariyle 173. kuruluş yıl dönümü kutlanacak olacak olan Polis Haftası’nda, Türk millleti’nin can ve mal güvenliğini sağlamak adına büyük bir fedakarlık örneği sergileyip tüm yükü sırtına yükleyen polislerimiz için çeşitli program ve etkinlikler gerçekleştirilecek. Siz de karşısına çıkan tüm zorlu şartlara rağmen azim, kararlılık ve cesaretle mücadelesini ortaya koyan polislerimizin Polis Haftası’nı kutlayabilirsiniz. Böylece kamusal düzen için canını dişine takan polislerimize Polis Haftası’nda onlara ne kadar değerli ve önemli olduklarını gösterebilirsiniz. İşte, Polis Haftası’na özel mesajları, sözleri ve şiirleri haberimizde sizin için derledik.

POLİS HAFTASI NEDİR? POLİS HAFTASI NE ZAMAN KUTLANIR?

Türk Polis Teşkilatı modern anlamda 10 Nisan 1845 tarihinde İstanbul’da kurulmuştur. Kurulduğu 10 Nisan 1845 tarihinden bugüne kadar ülkemizde huzur ve düzenin bozulmaması ve bizlerin güvenli bir şekilde yaşamını sürdürebilmesi için gece gündüz fedakârca görev yapan Türk Polis Teşkilatı mensupları, Polis Teşkilatı 10 Nisan’da kurulduğu için 10 Nisan’ı her yıl Polis Günü olarak kutlamaktadır.

Halen 1937 tarihli ve 3201 sayılı Emniyet Teşkilat Kanunu’na dayanarak örgütlenmiş ve 1934 tarihli 2559 sayılı Polis Vazife ve Sâlahiyet Kanunu ile yetkilendirilmiş bir teşkilattır. İçişleri Bakanlığı’na bağlı bir genel müdürlüktür. Merkezde Daire başkanlıkları, taşrada İl ve İlçe Emniyet Müdürlükleri olarak örgütlenmiştir.

POLİS

2018 POLİS HAFTASI MESAJLARI VE SÖZLERİ!

Denetime açık, şeffaf ve hesap verebilirlik gibi çağımızın gerektirdiği özelliklere sahip olan polis teşkilatımız, halkımızın kaliteli hizmet beklentilerine de cevap vermektedir. Anayasa ve yasalardan aldığı güçle görevini yapan bu teşkilatımız temel hak ve özgürlüklerin korunmasına hizmet eden güvenlik duygusunu tesis etmede çok ciddi bir görevin de uygulayıcısıdır.

Kutsal vatan topraklarımızın dört bir tarafında büyük bir özveri ile çalışan, milletimizin huzuru ve güvenliği için hiçbir fedakarlıktan kaçınmayan Türk Polis Teşkilatımızın. Kuruluş yıl dönümünü ve içinde bulunduğumuz ‘Polis Haftası’nı kutluyorum.

Tüm emniyet mensuplarımızı takdirle ve sevgiyle selamlıyor, vatanı ve milleti uğruna canlarını veren tüm Emniyet mensuplarına da, Allah’tan rahmet, onların yakınlarına da, halen görev başında bulunan polislerimize de Polis haftası ve Polis günü vesilesiyle; minnet ve saygılarımı sunuyorum.

Böyle bir mesleğin icrasının da elbette bazı zorlukları olmaktadır. Halkın güvenliğini sağlamak ve onları korumak kolay değil, bu açıdan bakınca teşkilatın ne kadar önemli bir görev üstlendiğini görmekteyiz. Halkında, bizimde polislerimize bu zorlu görevde yardımcı olunmasının gerektiği bilincinde olmalıyız.

10 Nisan, “Polis Günü”, Aziz Milletimizin huzur ve güvenliğinin teminatı olarak gördüğü Türk Polisine minnettarlığımızın bir ifadesi olarak armağan ettiği bir şükran günüdür. Türk Polisi, gösterdiği olağanüstü gayretlerle yaptığı hizmetler sonucunda, Milletinin gönlünde taht kurmanın haklı gurur ve mutluluğunu yaşamaktadır. Teşkilat mensuplarına da sağlık, başarı ve mutluluklar diliyorum.

POLİS

Polis Teşkilatının Kuruluşunun Yıldönümü ve Polis Günü münasebetiyle, İlimizde huzur ve güven içinde bir ortamın sağlanmasında emeği geçen tüm Rize İli Emniyet Mensuplarını içtenlikle kutluyorum. Görevi esnasında şehit olan ve vefat eden polislerimizi rahmetle, gazilerimizi şükranla anarken; Emniyet Teşkilatımızın değerli mensuplarına sağlık ve başarı diliyorum.

Herkesin polisi kendi vicdanıdır, fakat polis vicdanı olmayanların karşısındadır. M.Kemal Atatürk

Polisler canımızı ve namusumu koruyabileceği en değerli emniyet güçleridir. Tüm güvenlik güçlerimizin Polis Haftası kutlu olsun.

Polis Haftası ve Polis Günü nedeniyle bu zor, zorluğu ölçüsünde de onurlu görevlerini büyük bir özveriyle ve insan sevgisiyle yerine getirmekte olan tüm emniyet mensuplarını takdir ve sevgiyle selamlar Polis Haftalarını kutlarım.

Türk polisi gücünü yasalardan ve halkından alır.

Kurulduğu 10 Nisan 1845 tarihinden bugüne kadar ülkemizde huzur ve düzenin bozulmaması ve bizlerin güvenli bir şekilde yaşamını sürdürebilmesi için gece gündüz fedakârca görev yapan, Türk Polis Teşkilatının 173. yılı kutlu olsun!

Türk Polis Teşkilatı; ülkemizin bölünmez bütünlüğünü koruma ve kollama, halkımızın can ve mal emniyetini koruma, huzur ve güven ortamını tesis ve temin etme, suç işlenmesini önleme ve işleyenleri adalete teslim etme hususunda çok büyük bir özveriyle gece gündüz demeden başarılı bir şekilde.Yıldır çalışmaktadır. Allah Türk Polisini korusun!

POLİS

Türk Polis Teşkilatının kuruluşunun yıl dönümünü kutluyor, şehitlik mertebesine ulaşan polislerimizi rahmet ve şükranla anıyorum. Büyük fedakarlık, sabır ve cesaretle hizmetlerini sürdüren Türk Polis Teşkilatının bütün mensuplarına başarılar diliyor, sevgi ve selamlarımı iletiyorum.

Türk Polisi, çağdaş ülkelerin kullandığı araç-gereç ve yöntemleri kullanmayı kendine amaç edinmiş, dünyada ortaya çıkan gelişmelere paralel olarak milletimizin değişen beklentilerine cevap vermek için sürekli kendini yenilemiştir. Emniyet teşkilatımız, toplumda huzuru ve düzeni sağlama, vatandaşın can ve mal güvenliğini koruma, kanunun hakimiyetini ve devlet otoritesini sağlama gibi çok önemli ve hayati görevleri üstlenmiştir. Hukuk devletinde Polis adalete dayalı bir kuvvettir. Onun için adaletlidir. Korkulan değil, güvenilen bir güçtür.

Türkiye Cumhuriyeti devletimizin, ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü halkımızın can ve mal güvenliğini sağlamak, huzur ve asayişi temin etmek, suç işlemesini önlemek suçluları adalete teslim etmek gibi önemli görevleri başarıyla yerine getiren Polislerimizin Polis Haftası kutlu olsun

Geçirdiğimiz zor günlerde fedakârca mücadele eden ve vatanımızın, milletimizin güvenliği için mesai mefhumu gözetmeksizin daha da çok çalışan Polislerimizin Polis Haftası kutlu olsun.

Bu onurlu görevlerini büyük bir özveriyle ve insan sevgisiyle yerine getirerek Karaman’ın güven ve huzur şehri olmasında mesai mefhumu tanımadan görev alan emniyet teşkilatına teşekkürlerimi sunarım.

POLİS

Ülkemizin dört bir tarafında büyük bir özveri ile çalışan ve bu uğurda hiçbir fedakarlıktan kaçınmayan, Milletimizin huzur ve güvenliğini sağlayan Türk Polis Teşkilatı’nın 171. kuruluş yıldönümü kutlu olsun…

Vatandaşlarımızın huzur ve güven içerisinde yaşayabilmesi için gecesini gündüzüne katan, nice fedakarlıklara göğüs gererek zor şartlarda çalışan Polis Teşkilatımızın 169. Kuruluş yıldönümünü yürekten kutluyor, tüm polislerimize görevlerinde üstün başarılar temenni ediyorum. Bu uğurda can veren kahraman şehitlerimizi de rahmetle anıyor, teşkilatımıza, ailelerine ve geride kalanlarına sabırlar diliyorum.

Vatanı ve milleti uğruna canlarını dahi vermekten sakınmayan tüm emniyet mensuplarının Polis Haftası kutlu olsun…

Gecesini gündüzüne katarak 24 saat toplumumuzun huzur ve güveni için çalışan polislerimizin Polis Haftası kutlu olsun…

Tüm emniyet mensuplarmızın polis haftası kutlu olsun. Hepsine canı gönülden teşekkürler. Onlar bizim her şeyimiz. Bütün polislerin Allah yardımcısı olsun. Ayrıca tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum; şehit anne babalarının ellerinden öpüyorum. Bende bir polis eşiyim ;eşimle gurur duyuyorum.

Polis demokratik düzenin kararIı koruyucusudur.

polis

Polis kanun adamıdır.Ona her zaman saygı göstermeIi ve itaat etmeIidir. -M.KemaI Atatürk-

Vatandaşın can ve mal emniyeti ile kamu huzurunu korumak amacıyla 24 saat görev başında kalarak fedakarlık gösteren tüm polislerimizin 10 Nisan Polis Haftası’nı kutluyorum…

Polis asker kadar disiplinli, hukukçu kadar hukuk adamı, bir anne kadar şevkatli olmalıdır.

Vatanı ve milleti uğruna canlarını dahi vermekten sakınmayan tüm emniyet mensuplarının Polis Haftası kutlu olsun!

Polis asker kadar disiplinli,hukukçu kadar hukuk adamı,bir anne kadar şevkatli olmalıdır.

POLİS

POLİS HAFTASI ŞİİRLERİ!

POLİS

Hɑksızlɑr secde eder, hɑklının dɑ tɑcıyız,

Vɑtɑndır ; vɑtɑnımız hɑlklɑ oğul bɑcıyız,

Güven verirken hɑlkɑ huzurun ɑmɑcıyız…

Elimiz kɑlbimizde, kɑlbimiz elimizde…

Vɑtɑn için ɑmɑde, hizmet için vɑrız biz…

Anɑm yɑktı elime, kınɑmı ɑnɑm yɑktı,

Yɑş deryɑsı gözleri geri bɑkmɑyɑcɑktı…

Yüreği hɑsret ile yɑnɑn kocɑ çɑnɑktı…

Uğrun uğrun duɑlɑr, ɑheste çıktı dilden

Kokusunu duyɑrım verdiği bez mendilden…

Görevi kutsɑl sɑyıp, ölüme yemin ettik,

Toprɑğı sɑdık bilip bedene zemin ettik…..

Ne ettiysek bu vɑtɑn, bu vɑtɑn için ettik

Nefes tutup sessizce, girdik ölümle bɑhse…

Şehit olmɑk müjdeydi, müjdeydi müjde ise…

Gürsoy Solmɑz

POLİS

BARIŞ GÜVERCİNİ POLİS

Her sɑniyesi tehlike dolu

Ailesi bekler korkulu

Bɑzen olur uyumɑyı unuttuğu

Polistir o göze ɑlmıştır her türlü zorluğu

Polis der geçer kimisi

Kolɑydır söylemek bu beş hɑrfi

Adı gibi kolɑy olsɑ polisimin mesleği

Uğrunɑ yɑzmɑzdım şu dizeleri

Zordur polis olmɑk

Herkes göze ɑlɑmɑz

Vɑtɑn uğrunɑ şehit olmɑk

Her yiğide nɑsip olmɑz

Kɑrɑkol binɑsındɑ telefon çɑlɑr

Yeni bir kɑhrɑmɑnlık bɑşlɑr

Yɑ polisim şehit olur cɑnını ɑdɑr

Yɑ dɑ sɑğ sɑlim suçluyu yɑkɑlɑr

Akşɑm 7 olur hɑberler bɑşlɑr

Polisim şehit olmuş ɑnɑsı ɑğlɑr

Polistir o vɑtɑnınɑ cɑnını ɑdɑr

Tüm silɑhlɑr güvercine dönüşsün ɑğlɑmɑsın ɑnɑlɑr

Her koşuldɑ korur milletini

Bɑrıştır en önemli ilkesi

Cesɑret ister polislik

Bu her zɑmɑn her yerde bilinmeli

POLİS

10 NİSAN

1845’de doğduk biz ölümsüzlüğe,

O gün yemin ettik Milletimize,

Koruyɑcɑğız ɑsɑyişi,cumhuriyeti,

Vɑtɑn yolundɑ kɑrşılıksız ölmeyi.

Adɑdık kendimizi biz bu yurdɑ,

Ölürüz kɑrşılıksız bu uğurdɑ,

Kopsɑ kolumuz,olmɑsɑ bɑcɑğımız,

Vɑtɑn yolundɑ yok olsun cɑnımız.Fedakar Pıosimizin Günü Kutlu ve Mutlu Olsun

 

Kılıçdaroğlu’ndan polis memurlarına karanfil

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Türk Polis Teşkilatının kuruluşunun 173’üncü yıl dönümü nedeniyle polis memurlarına karanfil verdi.


CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Türk Polis Teşkilatının kuruluşunun 173’üncü yıl dönümü nedeniyle polis memurlarını kutladı.

Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısına katılmak üzere öğle saatlerine doğru Çukurambar semtindeki evinden ayrıldı.

İlk olarak konutunun önünde görevli polis memurlarının gününü kutlayan Kılıçdaroğlu, Meclis güzergahında ve girişinde gördüğü polis memurlarını da kutlayıp, karanfil verdi.


Yazan - 10 Nisan 2018. Kategori MANŞET, ETKİNLİKLER. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oy
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x