Fransa’da köpekler fişlenecek!


kopek-ruyada

Fransa’da bir belediye başkanı, şehrindeki köpeklerin DNA örneklerini alacak ve sokaklardaki köpek pislikleriyle karşılaştırarak köpek sahiplerine ceza verecek.

 

Ülkenin güneyinde yer alan Beziers kenti, sokakları temiz tutmak için ilginç bir uygulamaya geçmeye hazırlanıyor.

 

Kentin Belediye Başkanı Robert Menard, Europe1 radyosunda katıldığı bir programda, şehirdeki her köpeğin tek tek DNA örneklerinin alınacağını ve örneklerin sokaklardan toplanan köpek pislikleriyle karşılaştırılacağını söyledi.

 

Menard, şehir sakinlerinden sokaklardaki köpek pisliğine çözüm bulunması konusunda birçok talep geldiğinin altını çizerek, bundan sonra sokakları kirletenlere göz yumulmayacağını dile getirdi.

 

Şehirde yaklaşık bin 300 köpek olduğu tahmin edilirken sahipleri köpeklerini belirlenen veterinere götürerek DNA örneği bırakacak. DNA örneği vermeyen köpek sahipleri ise 38 euro para cezasına çarptırılacak.

 

Köpeklerinin pisliğini sokakta bırakanlar, bu DNA örnekleri sayesinde tespit edilecek ve 450 euro’ya kadar para cezası alabilecek.

 

Uygulamanın belediyeye yıllık 50 bin euro’ya mal olması beklenirken köpek pisliklerini temizleyen motorize ekiplerin ise yıllık maliyetlerinin 70 bin euro’dan fazla olduğuna da dikkat çekildi.

 

Avrupa’da İtalya ve İspanya’da hayata geçirilen ancak Fransa’da ilk kez denenecek uygulama 1 Ekim itibarıyla yürürlüğe girecek.AA


Yazan - 24 Nisan 2016. Kategori MANŞET, HAYVANCILIK. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x