Geçici Hayvan Bakımevi açılışı


Bayraklı Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ve Geçici Hayvan Bakımevi açılışına katıldık.

 

İlimizde Hayvanları Koruma Kanunu öncesinde de Belediyeler tarafından sahipsiz hayvanlara ilişkin faaliyetler yürütülmekte ve hayvanların tedavileri amacıyla Veteriner Hekim meslektaşlarımız ellerindeki imkanlarla mesleklerini icra etmekteydi.

 

Zamanla gerek yasal düzenlemeler sayesinde gerekse meslektaşlarımızın birlikte yürüttüğü çalışmalarla il genelinde pek çok belediye Veteriner İşleri Müdürlüklerini kurmaya başladı. Belediye Başkanları Belediye Hizmetleri arasında Veteriner İşleri Müdürlüklerinin olmazsa olmazlardan olduğunu kabul ederek bu yöndeki faaliyetlerine hız kazandırdı.

3 Mayıs günü de Bayraklı Belediyesi Doğançay Mahallesindeki Veteriner İşleri Müdürlüğü ve Geçici Hayvan Bakımevinin açılışını gerçekleştirdi.

 

Yıllardır sahipsiz hayvanlarla ilgili faaliyetler yürüttüğü halde Geçici Hayvan Bakımevi olmayan Bayraklı Belediyesi faaliyetlerini artık daha aktif olarak sürdürebilecek. Hayvanların refahını gözeterek hayvan ve insan sağlığına katkı koymaya devam edecek.

Bayraklı Belediye Başkanı Sayın Hasan Karabağ ve Veteriner İşleri Müdürü Dr. Armağan KİRDECİ başta olmak üzere meslektaşlarımızın ve Veteriner İşleri Müdürlüğü personelinin başarılarının devamını diliyoruz.

 

İzmir Veteriner Hekimleri Odası

 

Yönetim Kurulu


Yazan - 9 Mayıs 2018. Kategori MANŞET, HAYVANCILIK. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oy
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x