‘Gelir vergisi reformu’ Başbakan’a sunuldu

Sosyal medyada paylaş.

201677“Çalışmayı Başbakan’a da sunduk”diyen Şimşek, yeni dönemle ilgili ipuçları verdi

 

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, ”En önemli reformlarımızdan birisi gelir vergisi reformudur.

 

Çalışmalarımızı bitirdik. Ekonomi Koordinasyon Kurulu’na sunduk. Hatta Başbakanımıza da sunduk” dedi.   ”Uludağ Ekonomi Zirvesi”nde bir sunum yapan Şimşek, kayıt dışılıkla mücadelenin önemli yapısal sorunlardan olduğunu söyledi.

 

“YÜZDE 20’NİN ALTINDA İNDİRİRSEK…”  

 

Bakan Şimşek, 2003’te yüzde 32 olan ve yüzde 27’ye indirilen kayıt dışılığı yüzde 20’nin altın indirmeyi hedeflediklerini belirterek, ”Bunu başarırsak vergi oranlarıyla oynamadan yeni vergi artışına gitmeden, Türkiye’nin eğitimine 45-50 milyar daha kaynak aktarabileceğiz. Çok ciddi rakam bu” diye konuştu.

 

“GELİR VERGİSİ ÇALIŞMASINI BAŞBAKAN’A SUNDUK”  

 

Vergi mevzuatını ve vergi güvenlik müesseselerini güçlendirmeyi amaçladıklarını ifade eden Şimşek, ortaya güçlü bir irade koyarak vergiyi tabana yayma kararlılığında oldukların vurguladı.   Şimşek, şunları kaydetti:   ”En önemli reformlarımızdan birisi gelir vergisi reformudur. Çalışmalarımızı bitirdik. Ekonomi Koordinasyon Kurulu’na sunduk. Hatta Başbakanımıza da sunduk. Bir takım hususlar konusunda ilave çalışmalar yapmamız istendi. O ince detayları bitirmek üzereyiz, inşallah yakında Meclis’e gider ve inşallah Türkiye, bu alanda da önemli reformu gerçekleştirmiş olur. Bizim vergileri indirme ya da yükseltme gibi bir gündemimiz yok. Bu reformla vergiler ne inecek ne yükselecek ama vergi tabana yayılacak ve gelir vergileri artacak.”  

 

“BEYANNAME KAPSAMI GENİŞLİYOR, İMTİYAZLAR KALKIYOR”

 

 

Bakan Şimşek, ”Beyanname kapsamını genişletiyoruz, istisna ve imtiyazları azaltıyor, kaldırıyoruz. Mevzuatımızı basitleştiriyoruz” dedi.

trthaber    


Sosyal medyada paylaş.

URL: http://www.ciftlikdergisi.com.tr/?p=39268

Yazan - Mar 31 2013. Kategori MANŞET, EKONOMİ. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık

Yoruma kapalı

| Designed by Mavikedi internet Hizmetleri |