Genç Zooteknistler tavukçuluk tesislerini ziyaret ettiler


 

 

 

GENÇ ZOOTEKNİSTLER  AFYONKARAHİSAR’DA TAVUKÇULUK TESİSLERİNİ ZİYARET ETTİLER

 

 

Akdeniz Üniversitesi Ziraat Fakültesi Zootekni Bölümü 3. Sınıf öğrencileri ülke tavukçuluğunun kalbi olan Afyonkarahisar’daki kimi tesislere konuk oldular.

 

 

Akdeniz Üniversitesi Ziraat Fakültesi Zootekni Bölümü öğretim üyesi Prof.Dr. Tülin AKSOY ve öğrenciler tavukçuluk sektörümüzün en önemli merkezlerinden olan Afyonkarahisar’da bir dizi tesis ziyareti  yaptılar.

 

 

 

Grup 28 Nisan Cuma günü sabahın erken saatlerinde Sandıklı ilçesinde bulunan Akıncı Tavukçuluk A.Ş.’nin kümeslerini ve yem fabrikasını ziyaret edip bilgi aldı.

 

 

Ardından İşlek Tavukçuluk A.Ş.’ye ait kesimhane gezildi ve hem etlik piliç üretimi hem de kesimi konularında bilgilenildi.

 

 

Gezinin son durağı Afyon Yumurta A.Ş. idi, paketleme tesisleri ile viyol üretim ünitesi gezilerek şirketin faaliyetleri hakkında bilgi alındı. Ziyaretçilere yumurta hediye edilmesi günün sürprizi idi.

 


Yazan - 2 Mayıs 2017. Kategori MANŞET, KÜMES HAYVANCILIĞI, HAYVANCILIK. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oy
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x