Giresun’da ‘Lider Çocuk Tarım Kampı’ Düzenlendi

Sosyal medyada paylaş.

 

‘Çocuklar, yöresel yenilebilir yabani bitki türlerini önce öğrendiler, sonra doğada keşfettiler’

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığımız tarafından ülke genelinde yürütülen ve ilkokul çağındaki çocuklarda doğa bilinci ve çevre farkındalığını kazandırmak, tarımla buluşmalarını sağlamak, tarladan sofraya gıda üretim teknolojileri ve gıda güvenilirliği hakkında bilgi vermeyi amaçlayan ‘Lider Çocuk Tarım Kampı’;  İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğümüzce, Giresun Merkez Gazipaşa İlkokulu 4. sınıfından  21 öğrencinin katılımıyla 3 gün süreyle gerçekleştirildi.

Lider Çocuk Tarım Kampı’nın  2018 yılı teması “Beslenme ve Gıda için Biyoçeşitlilik” olarak belirlenmiştir. Bu kapsamda ‘Yenilebilir Yabani Bitki Türleri’ konusunda çocuklara eğitimler verilmiş ve eğlenceli etkinlikler yapılmıştır.

Kampın ilk gününde çocuklara,  İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü toplantı salonunda teknik elemanlarımız tarafından yenilebilir yabani bitki türleri hakkında slayt gösterisi yapıldı. İkinci gün Piraziz ilçesi Şeyhli köyündeki ekoturizm konağı ziyaret edilerek yöresel yenilebilir yabani bitki türlerini bizzat görerek tanıyarak ve bunlardan yapılan lezzetli yemekler yenildi. Öğleden sonra doğa yürüyüşüne çıkılarak, yenilebilir yabani bitki türlerini keşfettiler. Kampın üçüncü gününde ise Bulancak’ta çiçek ve kaktüs  seraları gezildi.

Kampa katılan çocukların 3 günlük etkinlikler hakkında yazdıkları kompozisyonlardan en başarılısı Bakanlığa gönderilecektir. Çocuklara katılım belgelerinin ve hediyelerin verilmesiyle etkinlik başarıyla sona erdi.  Lider çocuklar, unutamayacakları güzel anılar ve kazandıkları yeni bilgilerle okullarına döndüler.

 

Giresun İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü

 

 

 

 

 

 

 


Sosyal medyada paylaş.

URL: http://www.ciftlikdergisi.com.tr/?p=127874

Yazan - May 27 2018. Kategori MANŞET, TARIM, ETKİNLİKLER. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık

Yoruma kapalı

| Designed by Mavikedi internet Hizmetleri |