Giresun’da Su ürünleri kontrolleri denizden ve karadan devam ediyor

Sosyal medyada paylaş.

Giresun Tarım İl Müdürlüğü  su ürünleri kontrol teknesi, kapsamlı bakım ve onarımdan geçirilerek tekrar  çalışmalara başladı.

 

Deniz avlak sahasında 1380 sayılı Su Ürünleri Kanunu kapsamında denetimlerini sürdüren teknede görevli teknik personel; su ürünleri avcılığında zaman ve boy yasaklarının, balıkçıların bulundurmaları gereken ruhsatların, av araç ve gereçlerinin kontrolünü yapıyor.

 

Ayrıca avcılık yoluyla elde edilen türlerde kalıntı izleme, istihsal alanlarında su kalitesi kontrolü için numune alma, yetiştiricilik alanlarının tespiti ve sürdürülebilir balıkçılığa yönelik araştırma  çalışmalarına destek verme gibi diğer işlerde yürütülecektir. İl ve İlçe Müdürlükleri tarafından karaya çıkış noktaları ve balık satış yerlerinde de buna paralel kontroller yapılmaktadır.

 

İl Müdürü  Dr. Muhammet ANGIN ve İl Müdür Yardımcısı Adnan TEMÜR , Merkez Balıkçılık İdari Binası (port ofis) ve teknede yapılan çalışmaları yerinde denetleyerek, Hayvan Sağlığı Yetiştiriciliği ve Su Ürünleri Şube Müdürü Cengiz TAŞ ve su ürünleri teknik elemanlarından faaliyetler ve planlanan yeni projeler hakkında bilgi aldı.


Sosyal medyada paylaş.

URL: http://www.ciftlikdergisi.com.tr/?p=29339

Yazan - May 31 2012. Kategori SU ÜRÜNLERİ. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık

Yoruma kapalı

| Designed by Mavikedi internet Hizmetleri |