Gölcük ve Yedigöller’de piknik yasaklanıyor


page_eroglu-teror-degil-el-bombasi-yere-dusmus_151969415

 

 

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Bolu’nun doğa harikası mekanları Gölcük Tabiat Parkı ve Yedigöller Milli Parkı’nda piknik yapmayı yasaklayacaklarını ifade ederek, “Gölcük’te alternatif bir piknik alanı oluşturmak için çalışmalarımız sürüyor. Yedigöller’de ise piknik yapmayı tamamen yasaklayacağız” dedi.

 

 

 

Çeşitli ziyaretler için Bolu’ya gelen Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Gölcük Tabiat Parkı’nda incelemelerde bulundu. Bakan Eroğlu’na Bolu Valisi Aydın Baruş, AK Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun, Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Orman Genel Müdürü İsmail Üzmez, Meteoroloji Genel Müdürü İsmail Güneş, Doğa ve Milli Parklar Genel Müdürü Nurettin Taş, AK Parti İl Başkanı Nurettin Doğanay eşlik etti.

 

 

 

“GÖLCÜK İSVİÇRE’DEN DAHA GÜZEL”

 

 

 

Bolu’nun Sesi Gazetesinin haberine göre,Bakan Veysel Eroğlu ve beraberindekiler Gölcük Gölü’ne 500 tane Abant Alası bıraktılar. Gölcük’teki iskelete gazetecilere poz veren Eroğlu, Gölcük’ün Dünya harikası bir mekan olduğunu ve vatandaşların mutlaka görmeleri gerektiğini söyledi. Gölcük Tabiat Parkı’nda yapılan çalışmaları yerinde denetleyen Bakan Eroğlu, gazetecilerin sorularını yanıtladı. Eroğlu, Gölcük Tabiat Parkı ve Yedigöller Milli Parkı’nın Dünya’ya tanıtımımı yapacaklarını ifade ederek, “Gölcük İsviçre’den çok daha güzel bir mekan. Vatandaşlarımız yurtdışına giderek para harcamasınlar. Buraya gelerek bol oksijen alsınlar bol bol resim çektirsinler. Zengin turistleri buraya çekmek için çalışmalar yapmalıyız. Yedigöller’in yolu da yapıldı. Burada büyük bir tanıtıma gireceğiz. Teleferikte yapılınca çok güzel bir mekan olacak” dedi.

 

 

 

GÖLCÜK VE YEDİGÖLLER’DE ALTERNATİF PİKNİK ALANLARI

 

 

 

Gölcük Tabiat Parkı ve Yedigöller Milli Parkı’nda piknik yapmayı yasakladıklarını belirten Eroğlu sözlerine şöyle devam etti;

“Gölcük Tabiat Park çukur bir alan. Burada vatandaşımız mangal yaktığı zaman etraf dumanla kaplanıyor. Dolayısıyla piknik alanını aşağıya alacağız. Ormandan bir yer aldık. Yedigöller’de piknik kesinlinle yasak. Vatandaşımızın Yedigöller’de daha rahat piknik yapabilmesi için bir alanı orada da oluşturacağız. Piknik de bir ihtiyaç. Vatandaşlarımız buraya geldiği zaman piknik alanlarımızı hazırlıyoruz.”


Yazan - 29 Aralık 2015. Kategori MANŞET, ÇEVRE. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oy
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x