Gözaltındaki Hilmi Yavuz için ambulans


 

content_hilmi-yavuz-benim-makamim-rasttir_eESS84v0yKVhXUh

 

 

Zaman Gazetesi eski yönetici ve yazarlarına yönelik operasyonda kapsamında gözaltına alınan şair ve yazar Hilmi Yavuz için Gayrettepe’de bulunan Emniyet Müdürlüğü binasında ambulans ve sağlık ekibi bekletilmeye başlandı.

 

 

 

80 yaşındaki Hilmi Yavuz’un gözaltındayken tansiyonun düştüğü ve sağlık ekiplerinin müdahalesiyle durumunun düzeldiği öğrenildi. Savcılık talimatıyla sağlık sorunları nedeniyle Hilmi Yavuz’un Terörle Mücadele Ekipleri tarafından ifadesi alındıktan sonra serbest bırakılacağı belirtildi.

 

 

 

 

Kapatılan Zaman gazetesi eski yönetici ve yazarlarına yönelik operasyonda 47 kişi için gözaltına kararı alınmıştı. Polisin yaptığı operasyonda Ali Bulaç, Mümtaz’er Türköne ve akademisyen Şahin Alpay’ın aralarında bulunduğu 16 kişi yakalanmıştı.. Bu soruşturma dosyası kapsamında ifade vermek için gelen Şair ve Yazar Hilmi Yavuz’da gözaltına alınmıştı.

 

Vatan caddesinde bulunan Terörle Mücadele Şube Müdürlüğünde yer olmadığı için bugün Asayiş Şube Müdürlüğüne getirilen şüpheliler arasında bulunan Hilmi Yavuz’un bazı sağlık sorunları yaşadığı belirtildi. Gün içinde ifade vermek için beklenen Hilmi Yavuz’un tansiyonun düşmesi üzerine Emniyet Müdürlüğüne çağırılan Ambulansta bulunan sağlık ekipleri tarafından müdahale edildiği öğrenildi. Müdahale sonrası Hilmi Yavuz’un sağlık durumunun düzeldiği ancak her ihtimale karşılık Emniyet Müdürlüğü önünde tam teşeküllü bir ambulans bekletilmeye başlandığı öğrenildi. Yetkililer Savcılık talimatıyla sağlık sorunları ve yaşlılığı nedeniyle Hilmi Yavuz’un ifadesinin alındıktan sonra serbest bırakılacağını belirttiler.


Yazan - 29 Temmuz 2016. Kategori MANŞET. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x