Growtech Eurasia için Geri Sayım Başladı!..


DCIM100GOPROGOPR0317.

Türkiye’de tarım alanının en büyük fuarı olma özelliği ile farkını ortaya koymasının yanı sıra her geçen yıl uluslar arası arenadaki başarısını da daha da ileriye taşıyarak, dünya liderliğini hedefleyen Growtech Eurasia Fuarı için geri sayım başladı.

Antalya Expo Center’da 30 Kasım – 03 Aralık 2016 tarihleri arasında düzenlenecek olan fuar, 50 bin metrekarede 700’den fazla ulusal ve uluslararası katılımcı ile 80 bin ziyaretçi hedefiyle tarım sektörünün nabzını tutacak…

Dünyanın sayılı fuar şirketleri arasında yer alan UBM EMEA (Istanbul) Fuarcılık tarafından düzenlenen ve uluslararası profesyonel katılımcı ve ziyaretçi özelliği ile önemli bir ayrıcalığı elinde bulunduran Growtech Eurasia, böylece mevcut pazarların yanı sıra yeni pazarların da kapısını açıyor. Ekonomi Bakanlığı koordinatörlüğünde, Batı Akdeniz İhracatçılar Birliği (BAİB) tarafından organize edilen Alım Heyeti’nin yanında UBM tarafından gerçekleştirilecek B2B görüşmelerinin yeni ticari anlaşmaların zeminini oluşturması hedefleniyor.

Fuar ayrıca, katılımcı ve ziyaretçilerini online olarak doğru alıcılarla buluşturacak Matchmaking Programı (Eşleştirme Programı) düzenliyor. Fuar alanında firmalara toplantı yapacakları mekan sağlanıyor. Ulusal ve uluslararası tarım sektörünün bir arada bulunacağı fuarda hem katılımcılar hem de ziyaretçiler, istediklerini tek bir çatı altında bulma şansına sahip olurken yaratılan sinerji ile de 500 milyon doların üstünde bir iş hacmi hedefleniyor.

Katılımcı ve ziyaretçilerin Avrupa ve Balkan ülkelerinden Ortadoğu’ya, Kuzey Afrika’dan Türki Cumhuriyetler’e kadar çok geniş bir coğrafyadaki pazarlara ulaşmalarını sağlayan Growtech Eurasia 16. Uluslararası Sera, Tarım Ekipmanları ve Teknolojileri Fuarı’nda bu yıl 50 bin metrekarelik alanda 700’den fazla ulusal ve uluslararası katılımcı ile yaklaşık 80 ülkeden 80 bini aşkın ziyaretçinin yer alması bekleniyor.

Böylesine geniş bir katılım ve buluşma ile Growtech Eurasia, tarım sektörünün tüm aktörlerini kucaklayarak alternatif yeni ticari işbirliği fırsatları sunarken, tarım sektörüne dair en son ürün ve hizmetleri sergiliyor ve aynı zamanda bir iletişim ve diyalog platformu görevini üstleniyor.

1479199359_growtech_3

Growtech Eurasia’da Yenilikler Bitmiyor

Her geçen yıl metrekaresinin yanında katma değer olarak da büyüme gösteren Growtech Eurasia’da yenilikler de fuarla doğru orantılı olarak gelişmeye devam ediyor. En önemli yeniliklerden biri ise katılımcı ve ziyaretçilerin istediklerini daha kolay bulabilmeleri amacıyla nokta atışı şeklinde salonların 4 farklı bölüme ayrılmış olması. Ürün ve hizmet gruplarına göre yapılan ayrımda herkes ‘Sulama ve Sera Teknolojileri’, Bitki Besleme ve Koruma’, ‘Traktör ve Tarım Makineleri’ ile ‘Tohumculuk’ ana ve alt kategorilerindeki firmalara kolaylıkla ulaşabilecek.

Ayrıca sektörün fuarda ilgiyle takip edeceği bir etkinlikte Akdeniz Üniversitesi işbirliği ile düzenlenecek olan ‘Tarımsal Danışmanlık, Mevcut Durum ve Çözüm Yolları’ konulu panel olacak. Panel, tarım sektörünü bilgi paylaşım platform olarak da bir araya getirecek.

Dokuz yıldır verilen ve sektörün saygısını kazanan Growtech Eurasia Tarım İnovasyon Ödülleri’nin konsepti yenilendi. Yarışmaya katılan ürünler Seçici Kurul’un ön değerlendirmesinin ardından sosyal medya üzerinden halk oylamasına sunulacak. Ödül almaya hak kazanan ürün ve hizmetler, bu yıl ilk kez fuar alanında oluşturulacak İnovasyon Alanı’nda sergilenecek. 5 farklı kategoride değerlendirilecek yarışmanın ödülleri ‘Sera ve Sulama Teknolojileri’, ‘Tohum, Fide’, ‘Bitki Besleme ve Koruma’, ‘Tarımsal Makine ve Teknolojileri’, ‘Tarımsal Bilişim’ alanlarında verilecek. Özetle, Growtech Eurasia, bu yıl da yeniliklere ve ilklere imza atmaya devam edecek.

Katılımcı Profili: ‘Sera ve Sera Teknolojileri’, ‘Tohum’, ‘Fide’, ’Fidan’, ’Organik Tarım’, ‘Sulama Sitemleri ve Ekipmanları’, ‘Bitki Besleme ve Koruma’, ‘Projelendirme, Danışmanlık Hizmetleri’, ‘Belgelendirme’, ‘Ambalajlama’, ‘Tarımsal Bankacılık ve Finans’, ‘Tarımsal Analiz ve Araştırma Laboratuvarları’, ‘Tarımsal Makine ve Ekipmanları’ ve ‘Tarımsal Makine ve Teknolojileri’.

1479199389_growtech_13

Ziyaretçi Profili: ‘Çiftçiler, Üreticiler, Bayiler ve Distribütörler’, ‘Sera ve Tarımsal İşletme Sahipleri’, ‘Örtü Altı ve Açık Tarım Projelerini Geliştirecek, Potansiyel Alıcılar’, ‘Sebze & Meyve Komisyoncuları’, ‘Gıda Üreticileri Satın Alma Müdürleri’, ‘Perakende Gıda Zincir Mağazalar Ürün Satın Alma & Tedarik Müdürleri’, ‘Tarım Sektörü Kamu Kurum-Kuruluşları, Tarımla İlgili Meslek Odaları, Sivil Toplum Kuruluşları Yöneticileri – Uzmanları’, ‘Türk Tarım Sektörüne Yatırım Yapmayı Planlayan Yabancılar’, ‘Basın ve Medya Mensupları’, ‘Üniversite Öğretim Görevlileri ve Öğrencileri’.

UBM Hakkında

UBM, 100 yılı aşkın tecrübesi ile 20’den fazla ülkede 5.000’in üzerinde çalışanı ile yılda ortalama 400 fuar düzenleyen dünyanın en büyük fuar şirketlerinden biridir. UBM bünyesinde yer alan UBM EMEA Istanbul, Avrasya ve Türkiye pazarlarının uluslararası fuarlarını 30 yıldan uzun bir süreye dayanan bilgi birikimi ve UBM’in global tecrübesiyle düzenlemektedir. UBM EMEA Istanbul’un pazara liderlik eden fuarları şunlardır: Alleather IDF Istanbul Deri Fuarı, CBME Anne Bebek Çocuk Ürünleri Fuarı, CPhI Istanbul İlaç Bileşenleri Fuarı, Expomaritt Denizcilik Sektörü Fuarı, Fi Istanbul Gıda Bileşenleri Fuarı, Growtech Eurasia Sera Tarım Teknolojileri Fuarı, ISSA Interclean Istanbul Endüstriyel Temizlik Fuarı, TESFA Tesis Yönetimi Hizmetleri, Teknolojileri, Altyapı ve Tedarik Fuarı, Intertraffic Istanbul Trafik Teknolojileri ve Ekipmanları Fuarı, İstanbul Kids Fashion Bebek ve Çocuk Moda Fuarı, IstanbulLight Aydınlatma Fuarı, Tissue World Istanbul Temizlik Kağıdı Endüstrisi Fuarı.


Yazan - 23 Kasım 2016. Kategori MANŞET, GIDA, EKONOMİ, ETKİNLİKLER. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x