Hastavuk Geleceğin Girişimcileri İle Buluştu


 

1509672_734408609925950_1916047894_n

 

 

Bursa Kent Konseyi (BKK) Gençlik Meclisi tarafından bu yıl ‘Girişimcilik’ temasıyla düzenlenen ‘3. İşini Şansa Bırakma Zirvesi’, gençlerin yoğun katılımıyla 1 Mart 2014 Cumartesi günü Atatürk Kongre Kültür Merkezi (Merinos AKKM) Hüdavendigar Salonu’nda yapıldı. Zirvenin sonunda gerçekleştirilen interaktif oturum da Türk sanayisinin önemli isimleri deneyimlerini paylaştı.

 

 

 

Hastavuk A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Müjdat Sezer’in de yer aldığı oturuma tekstil sektöründen Hüseyin Özdilek, otomotiv sektöründen Hüseyin Durmaz ve Ali İhsan Yeşilova katılırken, oturumun moderatörlüğünü Bursa Kent Konseyi (BKK) Başkanı Semih Pala yaptı.

 

1779848_734407989926012_1003726146_n

 

“Beyniniz sizin en büyük sermayeniz”

 

 

 

Hastavuk Yönetim Kurulu üyesi Müjdat Sezer, Türkiye’deki en büyük 100 şirketin 9 tanesinin tavukçuluk şirketi olduğunu hatırlattı. Buna karşın sanayi dendiğinde akla otomotiv ve tekstilin geldiği, gıdanın hele de tarım ve hayvancılık’ın sanayi olarak yeni yeni görülmeye başladığının altını çizdi. Sezer, “Herkes kendi firmasına sahip olmak zorunda değil. Günümüzde birçok büyük firmanın yöneticisi, patronlarından daha fazla itibar görüyor ve gelir elde ediyor. Kendi işinizi yapmak güzeldir, ancak iyi şirketlerde iyi yönetici olmakta keyiflidir. Bir işletmeyi, bir projeyi bir noktadan alıp, ileriki noktalara taşıyan bir yönetici de girişimcidir. Para-kariyer-şans her zaman mutluluk getirmez. Getirseydi milli piyango kazananların sonu hüsranla bitmezdi. Şans elbette önemli ama buna güvenilmemeli. Beyniniz sizin en büyük sermayeniz. Kafanızı çalıştırın ve kendinize güvenin. Birlikte yol alacağınız ekibinizi özenle seçin ve onlara güvenin, sonra da çalışın” diye sözlerini tamamladı.

 

 

 

Konuşmaların ardından BKK Başkanı Semih Pala ve BKK Gençlik Meclisi yürütme kurulu üyeleri tarafından konuşmacılara plaket verildi.


Yazan - 4 Mart 2014. Kategori MANŞET, ETKİNLİKLER, HAYVANCILIK. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık

Yoruma kapalı