Hatay Mutfağı Ankara’da


1477503003_hataybuyuksehirbelediyebaskanilutfusavas

 

 

 

 

 

SİYASETE HATAY GÜNLERİ İLE LEZZETLİ BİR MOLA

 

 

 

 

Binlerce yıllık tarihi ile sayısız medeniyete ev sahipliği yapan Hatay, yüzlerce çeşit yemeği ve yöresel ürünleri ile Ankara’ya konuk oluyor. Beş gün boyunca devam edecek ve 6 Kasım’da sona erecek olan etkinlikte Hatay Büyükşehir Belediyesi, Hatay’a gitmek isteyenlere özel bir tanıtım gerçekleştirecek

 

 

 

Bu yıl beşincisi düzenlenen Başkent’te Hatay Günleri’nde her yönüyle Hatay’ı keşfetmek isteyenler 2- 6 Kasım 2016 tarihleri arasında Ankara’da Atatürk Kültür Merkezi’nde buluşacak. 1 Kasım 2016 Salı günü Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Millet Kongre ve Kültür Merkezi’nde verilecek Hatay Medeniyetler Korosu konseri ile başlayacak olan etkinlik, 2 Kasım Çarşamba günü saat 13.00’da önemli protokol isimlerinin de katılacağı açılışla devam edecek. Ardından mozaik yapımı ve halkoyunları mehteran gösterisi açılışa renk katacak.

 

 

 

Kendine has yöresel ürünlerin ve yüzyıllar öncesinden günümüze ulaşan yemek kültürünün Ankara’ya taşınacağı etkinlikte Hatay Büyükşehir Belediyesi, açılacak dev stantta özel görsellerle desteklenmiş bir tanıtım gerçekleştirecek. Hatay kültürünü yakından tanımak ve Hatay’a gitmek isteyenler için yapılacak tanıtımla turizme katkı sağlanması hedeflenecek.

 

1477503003_hataybuyuksehirbelediyebaskanilutfusavas

 

Büyükşehir Belediye Başkanı Savaş: Birlikteliğimiz ülkemizi daha güçlü kılacak

 

Tanıtım günlerinin önemine değinen Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, böyle kültürel etkinliklerin birlikteliği artıracağını, işbirliği, kalkınma ve kaynaşmanın bölgesel anlamda devam etmesinde büyük bir yarar sağlayacağını belirtti.

 

 

 

Başkan Lütfü Savaş “Son yıllarda ülkemizde gündem çok yoğun. Ankara da gündemin hiç durulmadığı baş şehrimiz. Biz de biraz olsun moralleri yüksek tutmak, Hatay kültürünü, tarihini, enfes lezzetleri ve yöresel ürünlerini tanıtmak için Başkent’e konuk oluyoruz. Hem yöresel yemeklerimizi hem de barışı, huzuru, yüzlerce yıllık kültür iklimimizi de beraber getiriyoruz. Birlikte olmak ve bu birlikteliği korumak ülkemizi ayakta tutacak en önemli unsurdur. Burada Hatay’ı tanıtmak kadar birlikte olduğumuzu da göstermeye geldik. Bu vesileyle ben de tüm Ankaralıları ve hemşerilerimizi Hatay Günleri’nde beraber olmaya davet ediyorum.” dedi.

 

1477502991_baskenthataygunleri__2_

 

Hatay Valiliği’nin başkanlığında Hatay Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyelerin desteği ile Hatay Birlik Vakfı’nın önderliğinde düzenlenecek “Başkent’te Hatay Günleri”, 6 Kasım’a kadar devam edecek.


Yazan - 27 Ekim 2016. Kategori MANŞET, GIDA, ETKİNLİKLER. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x