Hayatını kaybeden madenciler toprağa veriliyor

Sosyal medyada paylaş.

67459

 

Soma maden faciasında hayatını kaybedenler için ilçe mezarlığında yan yana 110 mezar hazırlandı.

 

Soma Belediyesi ekipleri, ilçe mezarlığında defin işlemleri hazırlıklarına başladı. Belediyeye ait 2 iş makinesi ve işçiler aracılığıyla birer metre arayla kazılan 110 mezar dikkatleri çekti.  Kırkağaç Belediyesi ekipleri de ilçedeki mezarlıkta çok sayıda mezar açtı.

 

Faciada hayatını kaybeden ve savcılık işlemlerinin tamamlanan işçilerin cenazeleri de aileleri tarafından teslim alındı.

 

Cenazeler toprağa verilmeye başlandı

 

Ailesi tarafından alınan İsmail Canbal’ın (52) cenazesi, Parkaltı Camisi’nde Diyanet İşleri Başkan vekili Prof. Dr. Hasan Kamil Yılmaz’ın kıldırdığı cenaze namazının ardından Soma Belediye Mezarlığı’na defnedildi.

 

Daha sonra 3 işçinin daha cenaze namazları kılınarak, Soma ve Kırkağaç’ta toprağa verildi.

 

Öte yandan felaketin yaşandığı ilçede bir çok esnaf da, camlarına “başımız sağ olsun” yazısı asarak iş yerlerini açmadı.

 

 2 işçi İzmir’e sevk edildi

 

Soma ilçesindeki maden ocağında çıkan yangında yaralanan 2 maden işçisi İzmir’deki hastanelerde tedavi altına alındı.

 

Soma ilçesindeki maden ocağında meydana gelen yangında yaralanan ve Akhisar Devlet Hastanesi’ne kaldırılan Hasan Kuzu, İzmir Katip Çelebi Üniversitesi (İKÇÜ) Atatürk EĞitim ve Araştırma Hastanesi’ne, Engin Altınöz (30) ise Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesine sevk edildi.

 

Yaralıların hayati tehlikesinin bulunmadığı belirtildi.  AA


Sosyal medyada paylaş.

URL: http://www.ciftlikdergisi.com.tr/?p=59458

Yazan - May 14 2014. Kategori YENİ. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık

Yoruma kapalı