Hayvan sevgisi odaklı film projelerinde tam gaz


 

 

Hayvan sevgisi odaklı film projelerinde tam gaz!

 

 

 

Türkiye’de bir ilk konseptte “Hayvan sevgisi ve hayvancılığın önemi odaklı” kısa ve orta metraj film çekilecek.

 

Çekilen filmlerde, hayvanları koruma, hayvan sevgisi ve hayvancılığın toplumdaki yeri ve önemi hakkında insanlara sosyal mesajlar verilecek.

 

Yaklaşık 1,5 yıldır  altyapı ve senaryo çalışmaları süren sosyal proje kapsamında kısa ve orta metraj filmler çekilerek hayvanların doğadaki ve insan ilişkilerindeki önemine vurgu yapılacak ve sosyal mesajlar verilecek. Projenin Konsept Danışmanlı Yapımcı Veteriner Hekim Mehmet Erkan Doğan toplum için sosyal sorumluluk bilinci projesinin başarılı olacağına inandıklarını ifade etti.

 

Mehmet Erkan Doğan “İleri toplumlarda hayvan sağlığı ve refahına her zaman önem arzeder,ön plandadır.Bu sosyal sorumluluk projesi üzerinde yaklaşık 1.5 yıldır çalışıyoruz. Yönetmen arkadaşımız ve teknik ekiple belirlediğimiz birkaç yerde neler yapabiliriz diye inceleme yaptık. Hayvan sevgisi olmadan insan sevgisi olmaz.Yakın zamanda medyada gördük.Kuyuya düşen bir köpeğin kurtarılması için tüm Türkiye ses oldu.Bu mutluluk verici bir tablo.İşte bu bağlamda doğaya sevgimizi katarak, yaşamın değerini anlamayı, kardeşliği ve bütünlüğü insanlara anlatmaya çalışacağız.Aynı zamanda projeler devam edecek.

 

Bir çobanın,köylünün o güzel yaşam öyküsünü film sanatına işliyeceğiz. Çalışma sürecinde hayvan severlerden büyük destek aldık, fikir paylaşımında birçok yönetici projeyi beğendi. Umuyoruz ki güzel sonuçlar alırız, devamını da getiririz. Desteklerini esirgemeyen herkese teşekkür ediyoruz” diye konuştu. Öte yandan, projede insanların birbirine ve hayvanlara karşı hoşgörüsü işlenecek.

 

Ayrıca çekimlerde oyuncu kullanılmayacağı öğrenilirken, hayvanseverlerin, vatandaşların ve aktivistlerin fikirlerine de kapının her zaman açık olduğu belirtildi.


Yazan - 24 Mart 2017. Kategori MANŞET, HAYVANCILIK. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oy
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x