Hayvanat bahçesinin ‘iştahlı’ sakinleri


20161031_2_19861830_15559788_web-1

 

 

Kocaeli’de, 286 türde 3 bin 600 hayvana ev sahipliği yapan Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi’nde, ayda 5 ton kırmızı et, 2,5 ton beyaz et ve 3 tona yakın balığın yanı sıra tonlarca sebze, meyve ve yem tüketiliyor.

 

 

KOCAELİ (AA) – Nesli tükenme tehlikesi altındaki hayvan türlerini barındırması dolayısıyla “gen bankası” olarak da anılan Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi ve Botanik Parkı’nın sakinleri, ayda 10 tondan fazla etin yanı sıra tonlarca meyve, sebze ve yem tüketiyor.

 

 

Kocaeli’nin Darıca ilçesinde bulunan ve 286 türde 3 bin 600 hayvanla, Türkiye’nin en çok türü barındıran hayvanat bahçesi konumunda olan müessese, etçil, otçul ve hepçil olmak üzere her hayvana, kendine has beslenme programı hizmeti veriyor.

 

 

Hayvanat bahçesinin eğitim ve pazarlama müdürü Gökmen Aydın, AA muhabirine yaptığı açıklamada, “Hayvanat bahçemizde ayda 5 ton kırmızı et, 3 ton beyaz et, 2,5 ton balık, yüzlerce kilo kuru yem, yonca, yulaf, buğday, köpek maması tüketiliyor.” dedi.

 

 

-Hayvanat bahçesinin oburu “Samir”

 

 

Gökmen Aydın, en çok tüketen üyelerinin aralarına yeni katılan zırh görünümlü deriye sahip Hint gergedanı “Samir” olduğunu belirterek, ziyaretçilerin gözdesi Samir’in günde 40 kiloyu aşkın meyve ve sebze tükettiğini ifade etti.

Zürafaların da çok besin tüketenler arasında olduğuna dikkati çeken Aydın, “Zürafaların belirli bir beslenme saati yok. Sabahtan itibaren önlerine verilen her şeyi yiyorlar. Ara ara paletli yem takviyesi de yapıyoruz.” dedi.

 


Yazan - 31 Ekim 2016. Kategori MANŞET, HAYVANCILIK. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x