Hayvanlara zarar verenlere ve eziyet edenlere ağır hapis cezası geliyor

Sosyal medyada paylaş.

  

 

Hükümetin yeni hayvan hakları düzenlemesiyle, hayvanlara zarar verenler, eziyet ve işkence edenlere 5 yıldan 10.5 yıla kadar para cezasına çevrilemeyecek hapis cezaları geliyor.

 

Milliyet Gazetesi‘nin haberine göre hayvanlara yönelik şiddet eylemlerinin artması üzerine harekete geçen hükümet yetkilileri hayvan hakları düzenlemesini mercek altına aldı. Seçimlerden önce hayata geçirilmesi planlanan bu düzenleme ile çeşitli sanatçıların da görüşleri alınarak yapılacak düzenlemeler; hayvanlara yapılacak olan eziyet, işkence ve zarar verme gibi eylemleri gerçekleştirenler için ağır cezai yaptırımlar içeriyor.

 

Cumhubaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ın ivedilikle TBMM gündemine getirilmesini istediği Hayvanları Koruma Kanunu‘nda değişiklik öngören yasa teklifi ile ilgili çalışmalar yapılmaya başlandı.

 

Milliyet‘in ulaştığı değişikliklerin içerisinde hayvanlara çip takılması, pet shop’larda hayvan satışının yasaklanması, sokak hayvanlarının kısırlaştırılması gibi tasarılar bulunuyor. Hayvanlara takılacak olan çipler sayesinde terk edilen hayvanların sahiplerinin de bulunup ceza kesilmesi de gündemde.

  

 

Kaynak: http://www.milliyet.com.tr/hayvana-eziyet-edene-10-5-yil-gundem-2781590/


Sosyal medyada paylaş.

URL: http://www.ciftlikdergisi.com.tr/?p=130558

Yazan - Kas 22 2018. Kategori MANŞET, GÜNDEM. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir